Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klára

19. 2. 2007

Jmenuji se Klára a chtěla bych přiblížit široké veřejnosti příběhy lidí odsouzených k trestu odnětí svobody, jak oni vnímají své odsouzení, jak se jim žije ve vězení. Ale nejenom to. Prostřednictvím webu se na mě mohou obracet všichni, kteří mají někoho blízkého ve vězení a potřebují poradit, neboť svět věznic je pro většinu lidí něco neznámého. K tomu účelu slouží naše návštěvní kniha.

Chcete - li mi napsat, pak tady je kontakt: klarusa.x@volny.cz

 

 

kreslo3.jpg 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Na Mírově

Ladislav Michalis Archontids16. 1. 2008 6:29

Poprve jsem na Mírov přišel v roce 79 a byl tam rok a půl pak v roce 88.To trvalo pět a půl roku.Před převratem jsem tam šil boty u pásu pro Svit Gottwaldov.Po převratu jsem tam dělal knihovníka.JELIKOŽ JSEM TAM VADIL MNOHA LIDEM Z DOBY KOMUNISMU vyhodili mne.A tak jsem strávil zbytek trestu v centrálním skladu.Říkali že jsem notorický stěžovatel.Až zase pojedete na Mírov pozdravujte pana Václava Lehanku.Byl to můj tzv.vychovatel a byl jeden z mála,který se i za komančů choval k odsouzeným jako k lidem.Mimochodem,sloužili jsme spolu u stejného útvaru na vojně v letech 74-75.To jsem za celou dobu nikomu neřekl a ani jsem toho nezneužil.Nynější ředitel pan Lang mě určitě také pamatuje.Byl totiž v době kdy jsem dělal knihovníka můj přímý nadřízený a dělal tam vychovatele.On přišel po převratu a nebyl zatížený bachařkým systémem komunismu.Byl to dobrý chlap.Jen měl trochu"lufta"z nadřízených.Pozdravujte je až zase pojedete na Mírov.Nevěřím,že ba si nevzpomněli.Jinak jak jsem psal,že připravuji nějakou knihu,tak si její koncept můžete na pokračování číst na str.www.laki.wbs.cz.Zdravím a pozdravujte Jirku Kajínka.Jak jsem říkal,on si mě možná nepamatuje ale dělal jsem ve stavební údržbě ve Valdicích tzv UP(udržovací práce) opravoval jsem i jeho celu.

jací byli před tím ?

Kláruša28. 12. 2007 11:45

Mě by zajímalo, jací byli naši odsouzení před tím ? Zajímá mě taky i celá pravda o Širůčkovi. Můžeš mi napsat mejl a uvidíme.

Co si o nem opravdu myslis?

Bony22. 12. 2007 20:51

jsem ta ktera zila s Miloslavem Siruckem.Dodnes mam schovane dopisy ve kterych pise a prisaha ze to neudelal.Tady asi neni nikdo,komu bych o nem mohla rict celou pravdu.Ani soudce Bernata to nezajimalo.A proc se nikdo nepta nato,jaci byli pred tim?

mediálně známé kauzy

Kláruša19. 12. 2007 16:20

Mediálně známé kauzy jsem si vybrala jednoduše proto, že je k nim snadný přístup. :-) K těm neznámým se bohužel dostanu stěží. Nezbývá než doufat, že si to odsouzení mezi sebou řeknou a časem se možná propracujeme k dalším, veřejnosti neznámým kauzám.
V současnosti je na Mírově asi 450 odsouzených, naštěstí už máme komunismus za sebou, tak jich snad na celách není 36. Ale když budete chtít, můžete o tom něco napsat, můj mejl najdete výše.

proč

Ladislav Michalis Archontidis18. 12. 2007 3:40

proč Vás zajímají jen mediálně známe kauzy.V době komuismu bylo na Mírově 800 vězněných.Na jedné cele pro dvanáct bylo třicetšest.Ale to nyní nikoho nezajímá.proč!?M