Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klára

19. 2. 2007

Jmenuji se Klára a chtěla bych přiblížit široké veřejnosti příběhy lidí odsouzených k trestu odnětí svobody, jak oni vnímají své odsouzení, jak se jim žije ve vězení. Ale nejenom to. Prostřednictvím webu se na mě mohou obracet všichni, kteří mají někoho blízkého ve vězení a potřebují poradit, neboť svět věznic je pro většinu lidí něco neznámého. K tomu účelu slouží naše návštěvní kniha.

Chcete - li mi napsat, pak tady je kontakt: klarusa.x@volny.cz

 

 

kreslo3.jpg 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

2 vzkazy

Čtenáři1. 9. 2010 11:27

Děkujeme autorkám za práci. Nenechte se odradit zlobou, záští a nenávistí, kterých jsou plni někteří jedinci, kteří se s odsouzenými dosud nesetkali.
Pro ty zlobné, plné nenávisti mám tento vzkaz:
Pokud jste nikdy nic nezcizili, nikdy nikoho nepomluvili, nikdy se nevyjádřili špatně o lidech přistěhovalých nebo o nepřizpůsobivých, nikdy nikoho neurazili na cti, nikdy nic nepoškodili /třeba sprejováním/,nikdy tělesně nepotrestali dítě, naopak vždycky odevzdali nalezenou stokorunu na policii, nikdy se nehodili marod - to je podvod, nikdy nenapsali omluvenku dítěti s tím, že zůstane doma - ti všichni ať hodí kamenem. Jsou dokonalí. Jinak veškeré popisované činy jsou trestné, takže si sáhněte do svědomí. Pokud jste se něčeho z toho dopustili, pak byste měli být souzeni a nejspíš vězněni.
Pokud jste tak dokonalí, že nic na vás "nesedí", pak můžete někoho přejet, nebo na vás někdo něco "shodí", podstrčí apod. V kriminálu můžete skončit a pak budete mluvit úplně jinak, než teď. I v nejtěžších věznicích se hraje fair play. To vy ale neznáte.Tam byste se poučil a prohlédl. Všechno má holt své plusy i minusy.

Re: 2 vzkazy

Petr16. 2. 2011 10:29

Milý autore tohoto příspěvku, díky vřele za to, cos tu napsal!! Je to přesně tak, jak to popisuješ. "Ortodoxních poctivců," co ze sebe dělají svaté, je v tom našem státečku plno! Snad se někteří z nich jednoho překrásného dne někomu znelíbí, stanou se někomu nepohodlní a poznají, jak velice ráda měří naše veleslavná policie i justice "dvojím metrem." Ono tu nezáleží na tom, CO kdo vyvede, ale KDO to vyvede! Dostane-li se někdo do křížku s někým, kdo je aspoň o jeden stupínek na společenském žebříčku výš, budiž mu osud milostiv... Hlavně, že v Listině základních práv a svobod je m.j. uvedeno, že všichni jsou si rovni v důstojnosti a právech! Že existuje právo na řádný soudní proces, na posouzení důkazů jak proti, tak ve prospěch obžalovaného!! V nejasnostech ve prospěch obžalovaného?? Ale kdeže! Právš naopak - v nejasnostech v jeho neprospěch a pěkně tvrdě! O kladení sugestivních otázek vyšetřovatelem, o drzém tykání vyšetřovatele obviněnému nemluvě... Orgány činé v trestním řízení můžou vše. A jsi-li obviněný či obžalovaný - zkus jednou či dvakrát nepřijít k výslechu či k soudu! Nutná obrana se neuznává, když se nenecháš otloukat a ponižovat, tak z tebe soudce udělá kriminálníka, blázna a lumpa!! Co jiného lze čekat v tom našem posraným nárůdečku lokajů a služek s letitými křesťanskými tradicemi!? Proč bychom tu měli mít skutečnou svobodu, důstojnost a blahobyt, když nám tu odjakživa stačí despotismus, almužna a křesťanství! Přijdeme za to do nebe. Komínem, hihi... Aleluja! :-))))))))))

Re: Re: 2 vzkazy

Martin13. 9. 2015 16:34

Je vyborný přát někomu kdo lehce uklouzne nebo ne svoji vinou se k něčemu připlete, přát vězení a pobývat s těma, kteří si o to vyloženě koledovali, není potřeba zmiňovat že spousta těch rádoby nevinných dostala možnost nápravy formou podmínek a ejhle do pul roka jí několikrát porušil a šup a byl v base. Pak už si jen začal stěžovat na systém nebo se odvolávat na barvu pleti apod. Těžší zločin neokecáš a u lehčího provinění pokud máš čistou minulost máš šanci dostat podmínku a pokud ji nedokážeš dodržet tak jsi za to můžeš sám, že si se tam dostal a pak si nestěžuj.

Re: 2 vzkazy

Občani25. 3. 2011 8:58

..co to tady meleš? všechny "trestné činy" jak tu popisuješ jsou jen slabý odvárek oproti vrahům, kteří se zde ospravedlňují a žádají propuštění.. pokud jsem si všiml, tento web, rsp. odsouzení na tomto webu jsou vesměs recidivisti a několikanásobní vrazi..
máš pocit, že pětinásobný vrah se dá resocializovat? Možná tak po první vraždě a 25ti letech a nebo by jsme měli zavřít na stejně dlouhou dobu všechny ty kteří neodevzdají stokorunu, napíší dítěti omluvenku...atd.? Někoho chladnokrevně zavraždit a někdy ne jednou je úplně něco jiného než neodevzdat stokorunu, byť je obojí morálně zavrženíhodné. Tak se proberte a nemelte tu, jak jsou všichni ti co tu sedí za těžké zločiny chudáčci. Pokud by byl trest smrti, už by tu dávno nebyli a pokud by se na ně nepřišlo, dodalo by jim to sebedůvěru a zabíjeli by dál, nebo mi chcete tvrdit, že by s věkem dospěli a řekli si to jsem byl ale vůl, to už nesmím dělat... rsp. to by jim mělo projít? :-) No nazdar...

Re: Re: 2 vzkazy

cynthia7. 5. 2015 17:57

Pokud jezdíš autem, tak Ti může kdykoli spadnout nějaký cyklista po kola a jsi vrah a jdeš sedět. Pak budeš rád za lidi,kteří Ti zůstanou a oni zase na tyto stránky.Pokud se Tě to netýká, nikdy to nepochopíš. A pokud máš potřebu hanit lidi,kteří to mají jinak, pak nejsi zas tak ctnostný, jak se sám sebe vidíš.

Re: 2 vzkazy

Kroška14. 12. 2017 9:13

Opravdu srovnáváte sprejování a omluvenky s chladnokrevnými vrahy, kteří vraždili pro peníze, někomu vzali tátu, jen aby mohli jezdit po bordelech a žít zhýralým životem? Máte zvrácené myšlení a pokřivené hodnoty, je mi z vás zle.

Znásilnění ve vězení poluvězněm

Vojtech Kuchar14. 1. 2015 19:12

Když mi říkal starý recidivista,
že v českých věznicích existuje šikana spoluvězňů také tím, že odsouzeným odeberou -
sní jim stravu, jejich příděl jídla ...a také že může dojít ke znásilnění hlavně mladšími
spoluvězni (nebo při sprchování a pod.) , nevěřil jsem svým uším. Jsem učitel.
Je toto v civilizovaném státě vůbec možné ? Prosím Vaše názory na email :
vojtechkuchar1@gmail.com

Re: Znásilnění ve vězení poluvězněm

Klára - autorka webu21. 2. 2015 20:13

Bohužel to je možné. Nezkušení nebo příliš mladí vězni se stávají obětí šikany.

Re: Znásilnění ve vězení poluvězněm

Kačka29. 6. 2015 20:05

To že nezkušeného znásilní to je to co mají tam trestat a dát pozor ať se to nestane!!!!někdo tam je špatným výrokem soudce má děti a teď to že sedí ok , ale aby ho někdo použil jako hadru psychicky ho zničil a on ukončil život ...To je hnus!!!zavíráte venku za znásilnění a tam je to povoleno?zaco berou peníze!!!!!!

Re: Re: Znásilnění ve vězení poluvězněm

Klára - autorka webu5. 9. 2015 15:44

Bohužel, život bývá někdy krutý. Vězeňská služba tu není od toho, aby někoho trestala. Dokážu si představit, že mohou jenom těžko uhlídat, aby nedocházelo k sexuálnímu násilí.

Psychické a fyzické následky vazby

kasparová24. 6. 2015 22:31

Dobrý den, nejdříve Vám moc chci poděkovat za tyto stránky. Už 7 měsíců mě provázejí a stále v nich hledám inspiraci a naději. Přítel je ve vazbě a já se o něho čím dál více bojím. Je už v důchodovém věku a má různé zdravotní komplikace. Píši mu každý den a každý den od něho dostávám dopis. Je neuvěřitelně silný a statečný. Přesto vidím, jak situace na něho působí a jeho psychika se horší. Myslím i na to, pokud by se mu podařilo alespoň na čas z vazby dostat ( než bude soud, který byl odročen), jak na něho budu působit svoboda. Máte někdo zkušenosti, jak déle zavřeného člověka zase uvést do normálního života? Předem děkuji za jakoukoliv reakci.

dotaz

Hanka14. 6. 2015 17:25

Zdravim Klaro,je mozne aby clovek odsouzeny po druhe muze zadat o polovinu ulozeneho trestu? Dekuji za odpoved.

Re: dotaz

Klára - autorka webu14. 6. 2015 18:08

Asi máte na mysli podmíněné propuštění po polovině trestu. Samozřejmě, že může žádat i člověk odsouzený podruhé.

Znásilnění ve vězení poluvězněm

Vojtech Kuchar14. 1. 2015 19:10

Když mi říkal starý recidivista,
že v českých věznicích existuje šikana spoluvězňů také tím, že odsouzeným odeberou -
sní jim stravu, jejich příděl jídla ...a také že může dojít ke znásilnění hlavně mladšími
spoluvězni (nebo při sprchování a pod.) , nevěřil jsem svým uším. Jsem učitel.
Je toto v civilizovaném státě vůbec možné ? Prosím Vaše názory na email :
vojtechkuchar1@gmail.com

Prosím o radu

Jana6. 9. 2012 21:26

Dobrý večer Klárko,chtěla jsem se Vás zeptat.Je možné se nějak objednat u ředitele věznice na Borech?Moc Vám děkuji za odpovědˇs pozdravem Jana.

Prosím Vás moc o radu

Jana25. 3. 2012 20:35

Dobrý večer Klárko,můj syn si odpykává prvo trest na Borech,byl tam přivezen před 10 dny.Od té doby jsem od syna dostala jeden dopis,kde mi píše,že ještě není na oddíle,ale prý je to tam hrozný a hrozí tam i znásilňování.Aspoň takhle ho tam straší.Jsem z toho zoufalá a syn také.Trest si chce odpykat v klidu,bez problémů.Co mám já,nebo múj syn udělat,aby se vyhnul těmto zrůdnostem.Předem Vám děkuji za odpověď s pozdravem Jana.

Re: Prosím Vás moc o radu

Klára - autorka webu25. 3. 2012 21:47

Vydržte, na odpovědi se pracuje...

Re: Prosím Vás moc o radu

Klára - autorka webu26. 3. 2012 18:43

Jano, napište mi na mail, rozebrala bych to raději v soukromí.
klarusa.x@volny.cz

Dobry den

klara18. 3. 2012 15:39

Dobbry den Pani Klaro jaa mam dotas muj pritel byl zzavrenej ve Vladicich a tet ho prej prevezli nekam jinam... Nevite kam prevezli Ladislava Cureju (20.1.87.) Budu vam moc vdecna ze mi odepisete na email:CAMEL25@email.cz

Přeřazení blíž k rodině

ockarka 12. 7. 2011 13:38

Chtěla jsem se zeptat nejde u Vás udělat nějakou diskuzi o přeřazovaní věznu. díky moc za odpověd