Jdi na obsah Jdi na menu
 


Michaela


 Zdravím návštěvníky tohoto webu,

v minulosti jsem se podílela na tvorbě těchto stránek především kvůli psychologickému zájmu o věc. Ráda zodpovím případné dotazy na své e-mailové adrese: michaela.gav@gmail.com

 

 578099_2822326691833_1358702561_n.jpg

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Poznatky

Klára - autorka webu25. 3. 2012 21:52

Bachaři jako pitomci a hovada ? Já jsem dosud potkala jen jednoho bachaře, který by se hodil do filmu o Kajínkovi. Jestli mi rozumíte. :-))

petr8. 2. 2012 16:43

ahoj jelikož jsem už pravomocně odsouzený a měl jsem nastoupit trest minulý týden,ale toto jsem neučinil.toto formou se chci zeptat pokud do konce týdne nastoupím sám jaký zhruba postich mi hrozí??? nastoupím sám bez doprovodu policie.vím,že je to maření ůředního rozhodnutí,ale z jistých zdrojů vím nebo jsem slyšel,že by se snad nemuselo nic dít je to pravda???děkuji všem.a každopádně pokud bude veřejnost informovaná ohledně problému ve vězenství tak je to jedině dobře nebot to tam není žádný med.....

Re:

Klára - autorka webu8. 2. 2012 18:38

Neměl by Ti hrozit pravděpodobně žádný postih, pokud do týdne nastoupíš. Pak je tu ještě jedna možnost - nenastoupit vůbec a zrhnout někam hodně daleko, mimo EU. To ale asi nehrozí. :-)
Tak tedy - hodně sil !

nespravidlivě odsouzený

jindřiška9. 10. 2011 10:51

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda je možné očistit člověka který byl před 13 lety obviněn a odsouzen za údajné znásilnění s pokusem o vraždu? Tenkrát tak rozhodli jen na jednom argumentu té ženy a jednomu otisku boty - na oslavě svatby. Navíc vše řešili až druh den ráno, přičemž údajná poškozená vše hlásila večer. Jeden svědek odmítl vypovídat z důvodu své bezpečnosti, kdyby vypovídal nebylo by ztraceno 13 let života. Ten člověk nikdy nic neudělal. Jen se někomu nehodil a proto musel zmizet. Osoba která podala trestní oznámení byla známá jako sociální případ. Rodina osoby obviněné byla velmi oblíbená ve městě. Celý případ je postaven na slovu proti slovu. Žádné pachové stopy a jiné důkazy na poškozené od obviněného nebyly, ani na něm, pouze ten jeden otisk boty, na slavnosti. Ráda bych probrala všechny možnosti jak docílit ospravedlnění. Děkuji za odpověď.

Re: nespravidlivě odsouzený

Klára9. 10. 2011 19:10

S Michaelou toho ted moc nevyresite. Napiste mi na mail - klarusa.x@volny.cz, ale ten pripad by mel posoudit pravnik. Kouknete na www.advokati.info, tam najdete kontakty.

Divím se, že se divíte

PsYchO232. 9. 2011 1:43

Ahoj všem, těmi i těm :-)

Lidé se stále nad něčím pozastavují a díví se. Přitom stačí divení se vytisknout a poslat na GŘVS a své nápady, návrhy, stížnosti, připomínky, podněty i názory aj. lze adresovat přímo na generální ředitelství vězeňské služby. Bylo by to nejen k věci, ale i zapotřebí.
Práce je spousta a všeho druhu a všude. Jen lidé venku si zvykli na tento společenský chaos v oblasti ne-hledání zaměstnání.
Ovšem kolik je zaměstnavatelů, kteří mají zájem nabízet práci odpadlíkům do kriminálů ???
Když člověk nemá práci, tak není v klidu, protože má existenční problémy a ty mu narůstají. Ovšem kolik vězňů, kteří nepracují má existenční problémy???
Trest prosezený na cele není trestem a bohužel jen vybízí k jiným aktivitám. Cvičení se jim stane drogou a bohužel i samotné drogy jsou aktivitami každodenních a to jejich jediných starostí. V procentech je toxikomanie ve věznicích ČR přes 93 % !!! Ovšem nejsme na prvních příčkách :-)
Mnoho států je na 99 %, navíc to mají trestanci tzv. dvojnásob, protože jejich další 100 % aktivitou je jídlo. Například věznice Bangkwang - roční náklady na jednoho vězně = 60.- Kč českých = 1 kopeček rýže na celý den. V takových věznicích člověk nepohrdne výživnými šváby a pečený potkan na plechu je libůstkou. Jakou starost mají trestanci v civilizovaných věznicích o stravu, i když je jí bídně málo a všechno co jde, se z ní rozkrade, nakonec máte horkou vodu s magi, 13 kousky těstovin a dvěma sousty asi masových kuliček. Mluví se o obědu, ke kterému ještě něco ke snídani a věčeři.
Otázka zdravotní péče u nás je známa i veřejnosti a v tamních zemích je doktor fungující pouze za peníze přímo Nemáte-li je a onemocníte vážně, tak zemřete. Nemáte na balenou vodu, z užitkové je možné onemocnět např.SARS, malárií, úplavicí, Tyfusem , žloutenkami aj.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Proč se nevrátit k některým Retro zvykům ??? Proč nemohou vězni pracovat pro cokoli prospěšného zemi s použitím například elektronických náramků ??? Jinde mají okovy spojené řetězem a jejich váha se odvíjí od druhu trestného činu. Nejtěžší jsou osmi kilové za vraždu.
-------------------------------------------------------------------------------------------------Pokud nebudou vězni pracovat, nikdy se vězeňství a výkon trestu nezmění, naopak ,,zdokonalý " v negativech a pak se nikdo nemůže divit, že účel výkonu trestu , jak je v zákonech napsáno je paradoxně opačný a návratnost je vězů je vysoká . Například ve věznici Valdice je to 98%.
Ovšem Justice a nejen ta , je slepá jak patrola, takže se nedivme, už opravdu ničemu.

P.S. DĚKUJI ZA VÁŠ ČAS :-)
svatba ve vězení

klára27. 12. 2010 20:28

ahojky lidičky.mám nesmělý dotaz.mám přítele ve výkonu trestu, v plzni na borech a chceme se vzít.plánovali jsme to na leden 2011 ale bohužel před pár dny nás taťka opustil.máme rok a půl strého syna.a chci se zeptat zda může někdo pordit jak to mám zařídit jak a kde žádat, musím já nebo může přítel?půjde to když máme tak malé dítě?díky moc za radu. pište klidně na email.35s13@seznam.cz

pro Michaelu

viktor21. 11. 2010 9:04

ahoj Michaelo..cirou nahodou jsem objevil tento web.pride mi celkem fajn,je to pro lidi co nemaji tuseni o veznici,ja mam zasebou 8 let vezeni v cr,jiz 6 let jsem naa svobode a ziju v severni americe.byl jsem zatcen i zde na 21 dni hned po priletu do Toronta ale ne za trestny cin ale asi jsem se nezdal dost verohodny immigracnim urednikum a tak me musely proverit.vse dopadlo dobre a po 21 dnech jsem byl propusten.jen chci rict ze veznice CR a zamestnanci musi jeste hodne nasobe pracovat aby se mohly rovnat zapadu.je to uplne neco jineho.jestly ma nekdo nejakej dotaz zeptejte se. na facebooku victor farkas nebo mail viktorkaja@seznam.cz

svatba

Lucka20. 11. 2010 18:36

Chtěla bych si po Novém roce vzít přítele, který je teď ve výkonu trestu, ale bojím se, že nám to ředitel nedovolí a také nevím co vše musím vyřídit. Můžete mi prosím někdo napsat zkušenosti s tímto problémem-když to tak tedy budu nazývat :-). Díky Lucka, na maila- Lucicharvatova@seznam.cz

Svatba ve vězení

Lenka19. 7. 2010 22:34

Ráda bych se podělila o své zážitky týkající se svatby. Manžel vykonává trest v Břeclavi a svatbu jsme měli v prosinci 2008. Vše šlo v podstatě rychle, rozhodli jsme se zhruba v říjnu. Manžel podal žádost určenou řediteli, já mu taky volala, nicméně moji žádost nevzal v potaz. Na MěÚ jsem musela zaplatit poplatek za "neobvyklé místo konání". Věznice má vyhrazeny dny v týdnu, ze kterých jsme měli na výběr. Referentka MěÚ komunikovala s věznicí, já podrobnosti domlouvala i s referentkou věznice. Kytku jsem měla, občerstvení jsme neřešili, jen pití - to nám dovolili. Šaty bych mít mohla, ale to jsme nechtěli. Brali jsme se v riflích. Po obřadu jsme měli mimořádnou návštěvu v délce dvou hodin, kdy nás hlídal dozorce. Bylo nás i s fotografem 5. Přeji hodně štěstí při vyřizování..především ať má ředitel dobrou náladu :)

svatba ve vězení 2

Zdeňka26. 5. 2010 22:10

Dobrý večer, jen bych chtěla sdělit, že se svatba konala, ale bez kytky a jakéhokoliv občerstvení. Ale bylo to krásné.

svatba ve vězení

Zdeňka16. 4. 2010 0:44

Tak Vám chci oznámit, že se nám podařilo dostat sozhlas se svatbou ve vězení. Přítel je v Plzni na Borech a má tam být ještě 13 měsíců. Jen s termínem nesmíte moc vymýšlet, záleží na věznici kdy tam budou mít volno. u nás to vypadá, že se budeme brát v polovině května, ale to nevadí, jen když to klapne. email - havrankovazd@centrum.cz

odpovědi

Klára1. 4. 2010 12:19

Když dovolíte, tak odpovím na Vaše dotazy, aby řeč nestála. :-))
1)inteligence nemá se vzděláním nic společného, jak jsem se mohla za svůj život mnohokrát přesvědčit.:-) Nicméně moje vzdělání je střední, s maturitou, obor obchodní.

2)styk s vězni se odehrává v průměru jednou měsíčně a docílily jsme toho kupodivu snadno. Vězeň požádal ve věznici o naši návštěvu a ta nám poslala povolení k návštěvě. :-))

3)Můj pocit při rozhovoru s vězněm je zcela běžný jako s normálním člověkem. Rozdíl je pouze v prostředí, ve kterém se rozhovor odehrává.

4)tento bod se mě netýká. :-))

5) fotografie na webu nám poskytli sami odsouzení anebo jsou získány z médií.

6)je mi 36 let. :-)

7)doporučuji přečíst knihu "Přítelkyně z domu smutku" od Evy Kantůrkové. Odehrává se to sice za totality a v ženské věznici, ale podstata je stejná jako v současné mužské věznici.

8) pište na náš web plnohodnotné komentáře a propagujte ho ve svém okolí, tím nám uděláte radost. :-))

info

JayK1. 4. 2010 1:14

Oh teprve po odeslani jsem si vsiml prispevku pode mnou.Pokud je pro vas lepsi odpovedet na email tak tady je

xbooster@seznam.cz

S pozdravem JK

Info

JayK1. 4. 2010 1:13

Zdravim autorky tohoto webu,narazil jsem na nej sice nedavno,ale ihned me uchvatil-jinak temer blogy nectu.zajimalo by me jeste neco o vas autorkach,nemyslim ovsem adresu,telefonni cislo atd:)
1)pravdepodobne jste v nadprumerne iteligenctnicni urovni,zajimalo by me co jste zda a co jste studovaly(nechci skolu ale obor)
2)jak casto mivate styk s vezni a jak jste toho docilily
3)jaky mate pocit pri rozhovoru s veznem?
4)Slecni michalo jste v mych ocich velice fotogenicka a sexy,nemate strach z rozhovoru se sexualnimy devianty?
5)Jak jste se dostaly k fotografiim veznu?z webu nebo jsou vase vlastni
6)kolik vam je let?(to jeste snad neni soukroma informace)
7)mate nejake doporuceni literatury z hlediska mentality veznu?zajimalo jaci jsou to lide a jejich nazory
8)je nejaka moznost prispet necim plnohodnotnym vasemu webu?
dekuji za pripadne odpovedi,a preji pevnou vuli ve vasem projektu.
P.S omluvte diakritiku jsem zvykly pouzivat anglickou klavesnici

s pozdravem JK

Nikol:

Michaela2. 2. 2010 9:49

Ano, mohla bych, ale napiště mi spíše na mail.

DEKUJI

NIKOL1. 2. 2010 20:29

ZE JSEM MOHLA NAJIT VASE STRANKY MYSLITE ZE BY JSTE MI ODPOVEDET NA PAR OTAZEK?

prosim

denca8. 12. 2009 21:51

dobri den chtela jsem se vas zeptat ja vam pisi a nevim jesli mi odepisujete kam mam naject poradite mi predem diki

prosim

denca1. 12. 2009 20:30

dobri eden mam kamose v oracove a chtela bich jesli mužete zistit jesli je jeste tam mne se nechce ozvat dekuji moc

pro ANDY

prostě já21. 10. 2009 19:31

Ahojky, promiň dlouho jsem tady nebyla, tak píši až teď. Přítel je v Ruzyni. Moc vám držím palečky ať Vám to vyjde, je to stejně nefér, podívej Marek Vít(přítel Čejkové) protože jsou oba známý, tak se mohli ve vězení vzít uplně v pohodě, ale tam je to asi o penězích. Moc Vám držím palečky. Kdyžtak písni na mailík hany-bany80@seznam.cz Vždycky je člověku líp, když najde někoho kdo má stejný "trápení" a může si o tom s někym pokecat. Andy moc držím palečky, opravdu upřímě, aby Vám to vyšlo! Jinak buď ráda, že můžeš posílat aspoň hygienu, tak to já nemůžu ani omylem a s tim jídlem a pitím na návštěvě to máme stejné:-( je to vážně síla. Andy, vím,že viz níže jetvůj mail, ale nechci tě obtěžovat, takže když budeš mít chuť, náladu a energii, ozvi se! A každopádně dej vědět, jak to zatím vypadá stou vaší svatbičkou? Zatím se mějte s tvojí beruškou krásně a držim pěstičky holky, určitě to zvládnete!!!