Jdi na obsah Jdi na menu
 


Doživotně odsouzený požádal o svobodu

11. 5. 2007

Doživotně odsouzený požádal o svobodu

11.5.2007    Šumperský a jesenický deník   

    Zdeněk Vocásek dostal trest smrti. Zmírnili mu jej na doživotí. Po dvaceti letech ve vězení chce znovu vyjít na svobodu. Rozhodne soud

 Mírov/ Šance na propuštění svitla několikanásobnému vrahovi Zdeňku Vocáskovi, který si v mírovské věznici odpykává doživotní trest. V úterý bude o jeho propuštění rozhodovat šumperský soud.

  „Veřejné zasedání se uskuteční přímo ve věznici Mírov,“ potvrdil předseda senátu Okresního soudu v Šumperku Lubomír Kozák. Šestačtyřicetiletý Vocásek o podmíněné propuštění požádal v dubnu. „Soud bude rozhodovat o žádosti. Budeme posuzovat jednotlivé důkazy, které se shromažďovaly, různé zprávy a spisy,“ uvedl Kozák. Zdeněk Vocásek byl posledním odsouzeným k trestu smrti v naší republice, popraven měl být v prosinci 1989. Smrti unikl díky změně režimu v listopadu téhož roku. Trest smrti mu byl změněn na doživotí.

  V dubnu uplynulo dvacet let od okamžiku, kdy policisté Vocáska zatkli. Podle zákona je to doba, po jejímž uplynutí mohou doživotně odsouzení požádat o podmíněné propuštění. Vocásek je vůbec prvním odsouzeným na doživotí, který může možnosti využít.

Dvojnásobný vrah odsouzený na doživotí má naději, že znovu vyjde na svobodu

Zdeněk Vocásek, který byl odsouzený k trestu smrti a nyní si odpykává na Mírově doživotní trest, žádá o propuštění. Rozhodne soud.

  Před dvaceti lety Vocásek v Praze brutálně zavraždil dva muže, o vraždu třetího se pokusil, ale oběť útok přežila.

Soudní znalci z oboru psychologie a psychiatrie po zkoumání duševního stavu Zdeňka Vocáska došli k závěru, že v době činu netrpěl duševní chorobou, ale diagnostikovali u něj polymorfní psychopatii. To znamená poruchu osobnosti spočívající v disharmonii její struktury, tedy v nadměrném zvýraznění či potlačení několika jejích složek s hysterickými rysy.

  Ve všech případech Vocásek útočil na své oběti bezdůvodně a bez výraznějšího podnětu.

V jednom případě šlo o nevidomého člověka a ve druhém o starého a obrany neschopného muže.

  Absolutní neúcta k lidskému životu u něj pramenila z výchovné zanedbanosti i nízké intelektuální úrovně, jeho IQ bylo stanoveno na 77.

  Vedení mírovské věznice předpokládá, že o jednání soudu bude ze strany veřejnosti i novinářů zájem, proto vymyslelo kuriózní plán. O vstup na zasedání se totiž bude losovat.

  „Místnost, ve které se soudní jednání uskuteční, má omezený počet míst, proto každý, kdo má zájem se zúčastnit soudního líčení, dostane číslo a vylosujeme maximálně čtyři lidi,“ sdělila mluvčí mírovské věznice Magda Petříková.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Lichnovská

radomir.lichnovsky@seznam.cz9. 1. 2008 21:39

Dobrý den,našel jsem Vaše stránky, které mě dost překvapily.Jsou na dobré úrovni i z hlediska informovanosti, kterou jsem tak dlouho postrádal. Rád bych se vyjádřil(pokud je to možné) k mé ženě Olze Lichnovské, která si odpykává trest odnětí svobody za rozsáhlé plánované podvody ve věznici v Opavě.Již v minulosti mě napadla vymyšlenými články v tisku a rád bych vše pravdivě ujasnil.Spíš mě trápí myšlenka že je možné takto veřejně lhát v tisku a redaktorům tyto zprávy bez ověření otisknout. Děkuji Lichnovský

Re: Lichnovská

HAHA27. 3. 2013 14:16

Dost jsem se pobavila.....Tak ted nevím odkud jsou ty tvoje kecy a výmysly a knihy Koudelkové......televizní nesmysly....haha, láska na celý život, běž se léčit frajere....a neotravuj vzduch, normálním lidem.

Re: Re: Lichnovská

beruska17. 9. 2013 9:06

Zavřít až zčerná

Re: Re: Re: Lichnovská

bob29. 11. 2013 14:26

Lichnovskou dobře znám a vím jaká je to pokřivená osobnost.
Umí jenom sprostě mluvit a všem nadávat. Zavřit ji ještě na 10 let.

Re: Re: Re: Re: Lichnovská

honza3. 1. 2014 10:42

Miluji ubožáky, viděli jste někdo bezdomovce lichnovského????

Re: Re: Re: Re: Lichnovská

beruska 9. 1. 2014 21:32

Přesně tak sprostá a zlá osoba, která osočuje slušné lidi a sama se nehodí ani na h....

Re: Re: Re: Re: Re: Lichnovská

vanda10. 1. 2014 18:39

Beruško, beruško viděla jsi se někdy ze spodu? 6 noh a černá barva....fakt k zblití... pozor na nízkou teplotu at nevytuhneš.
P.S. pozdravuj larvy mandelinky bramborové.
P,P,S. VZHLEDEM K NÍZKÉ, PRAKTICKY NULOVÉ INTELIGENCI BROUKŮ ( S VÝJIMKOU ŠVÁBŮ), VYSVĚTLENÍ V PŘÍŠTÍ RELACI.

Pac a pusu beruško

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lichnovská

beruska15. 1. 2014 16:38

Děkuji za osvětlení ale berušky alespoň nepodvádí a nesedí za to proto jsou daleko inteligentnější vííííííííííííšššššššššš milá Vando či kdo jsi asi potrefená husa ta taky kejhá

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lichnovská

vanda25. 1. 2014 10:00

No, nejvíc kejhá Lichnovský.......chudáček malinkej.........invalidní......už se těším jak zase bude vyřvávat z basy...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lichnovská

Red Dwarf30. 8. 2015 21:45

Lichkovský s Koudelkovou, to je dvojka, Ti se hledali, až se našli. Jeden větší podvodník než druhý.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lichnovská

Red Dwarf30. 8. 2015 21:47

Lichnovský s Koudelkovou, to je dvojka, ti se hledali, až se našli. Jeden větší podvodník než druhý.