Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výběr útěků z českých věznic za posledních 10 let

10. 5. 2007

Výběr útěků z českých věznic za posledních 10 let

 

Převážná většina útěků odsouzených v Česku připadá na vrub odchodu z nehlídaných pracovišť věznic. Další část vězňů se do nápravných zařízení nevrátí z povolených vycházek. Útěky odsouzených přímo ze střežených zařízení jsou poměrně řídkým jevem. Výběr útěků z českých věznic za posledních deset let:.

8.11. 2005 18:35
  • 3. srpna 1995 - Při transportu z výslechu v Bartolomějské ulici do pankrácké věznice v Praze uprchl Ladislav Winkelbauer, který byl později odsouzen za dvojnásobnou vraždu. Vězeň donutil dva členy policejní eskorty, aby ho služebním vozem odvezli na jihozápadní okraj Prahy k hradu Točník, kde je svázal a ve služebním voze uprchl. Policie Winkelabauera zatkla 6. března.
  • 26. června 1999 - Dva odsouzení ve věznici Kolová na Sokolovsku využili nepřítomnosti strážných a utekli otevřeným oknem na WC v tělocvičně věznice.
  • 13. července 1999 - Z věznice Příbram-Bytíz uprchli vězni Pavel Tauchena a René Jaroš, v minulosti trestaní za majetkovou a násilnou trestnou činnost. Policie oba dopadla v listopadu téhož roku, přičemž zadržení prvního z nich předcházela přestřelka, při níž byl uprchlík vážně zraněn.
  • 3. září 2000 - Z věznice v Bělušicích na Mostecku uprchl šestadvacetiletý Karel Koudela poté, co v administrativní budově věznice při úklidu roztáhl mříže. Koudela si odpykával pětiletý trest za krádež a neoprávněné užívání cizí věci.
  • 29. října 2000 - Na doživotí odsouzený vrah Jiří Kajínek přeřezal mříže své cely v nejpřísněji střežené české věznici Mírov a spustil se po svázaných prostěradlech za zdi vězení. Policie jej zadržela v Praze 8. prosince.
  • 18. února 2001 - Z nápravného zařízení v Oráčově na Rakovnicku uprchl dvaatřicetiletý Jugoslávec. Muž si odpykával ve věznici dvouletý trest za několik trestných činů. Muž se nejprve dostal na střechu jedné z budov, odkud přehodil provaz zakončený trojzubou kotvou přes výstražný systém věznice.
  • 17. října 2003 - Tři muži uprchli z věznice v obci Drahonice. Jednoho z trojice zadržela vězeňská služba krátce po útěku, další dva se sami přihlásili policii.
  • 8. listopadu 2005 - Z plzeňské věznice Bory uprchli dva nebezpeční vězni. Oba byli odsouzeni za vraždu.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Neni to vubec tezke...

pirats7. 12. 2007 2:16

Uprchnout z ceske veznice neni vubec tezke....Cela akce se musi nejdrive dukladne promyslet a pak se jde na to!!!..Podivejte se treba na Prazskou vazebni veznici na Pankraci..Sam sem tam travil pred casem 2 roky meho zivota..a znam takovou cestu jak odtamtud zdrhnout...ze kdyz to udelam..vsichni se chyti za hlavu..a budou rikat jak jsou ty bachari blby...A Kula prijde o kreslo...(pokud budu v dobe uteku nebezpecnej)..nebo prinejmensim Dohnal..Co ted dela na Pankraci reditele...No...doufam ze uz se tam nevratim..a ze nebudu mit duvod odtamtud utikat...