Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Co mám dělat

TomášFuk16. 1. 2012 15:31

Nazdárek, nevím, co ti poradit. Předpokládám, že nástup máš z volné nohy. Můžeš snad v předstihu požádat o zařazení do výkonu trestu, co nejblíže tvému bydlišti. Důvod je jasný. Návštěva celé rodiny, tedy včetně dětí, dlouhá cesta, špatný zdravotní stav, zbytečné náklady na dopravu atd. To je snad jediné, co bys mohl udělat. Na podmínku máš ještě fůru času a už dopředu počítej s nutností pochval. Úklidy, aktivita mimo pracovní tedy zájmové kroužky, zajímat se o práci apod. Rvát se s kolegáčky co nejméně, nejlépe vůbec. Jak se chovat ve výkonu ti neporadím. Každý máme jinou povahu a co já považuji za taktický ústup, si může druhý vysvětlit jako zbabělost, ale účel svědčí prostředkům. Účel dle mého je – vypadnout beze ztrát. Na závěr ještě jednu moji radu – hrdinové už nejsou. Vymřeli.

michal muravev

zdenek 10. 1. 2012 21:10

kdo ma nanej kontakt

žádost o podmíněné propuštění

Helena S.30. 12. 2011 12:40

Dobrý den,ráda bych vás poprosila o vzor,jak napsat žádost o podmíněné propuštění z výkonu trestu po půlce uplinutí trestu.Budu to psát za manžela,samozřejmě určitě také připojím svou prosbu jako manželka,jak jsem se již dočetla u vás na stránkách,ale nevím jak to sepsat za něho.Je ve vězení za trest z roku 2006-autorská práva,měl podmínku na 4 roky a když šel k soudu letos jak se osvědčil ve zkušební době,tak ho soudce odsoudil na 12 měsíců,s tím že porušil podmínku,že nezaplatil škodu a sedl do auta v zákazu řízení.Půlka trestu mu uběhne v měsíci dubnu,tak by to chtěl již v březnu podat.Příde mi jako hloupost napsat,že už nebude páchat trestnou činnost,když poslední přestupek (řízení v zákazu) měl před 2 rokama,když ho soudce letos v září odsoudil,měl dobrou práci,staral se o rodinu a nic nepáchal a přesto ho odsoudil.Moc děkuji za radu.

Re: žádost o podmíněné propuštění

Klára - autorka webu30. 12. 2011 14:25

Vzor žádosti najdete v rubrice "Rodinám a přátelům odsouzených", stejně tak i další info.

zavrou ho 2

tereza24. 11. 2011 16:04

Re: Re: zavrou ho????
(tereza, 13. 11. 2011 14:14)
byl schovanej pod posteli vyndal si rosty zjistila jsem to druhej den kdyz se s tim chlubyl sousedce ja jsem o tom nevedela ze tam je,podminku ma za ublizeni na zdravi kdyz zmlatil sviho bejvaliho sefa a ma ji asi tak pul roku vsechno je nahlaseny jen tet za mnou byli policajti s tim ze za nos nedostane nic ze to pujde jen na komisi a k soudu pujde jen to vloupani tet ve stredu jedu jeste s malim na socialku doktor tam poslal zaznam ze celou dobu co tam muj bejvalej byl tak ze malej mel modriny nechce k nemu jit boji se ho tak ze z toho taky snad neco bude mit.Jinak tet se mi dostalo ze chodi s 13ti letou holkou z decaku a dava ji marihuanu ja v tr.rejstriku nemam nic ale on toho tam ma hodne hlavne kradeze.ke vsemu se priznal jak k vloupani tak k nosu jen k tomu malimu se neprizna ze ho mlatil a ja jsem ho nikdy u toho nevidela tak nevim jak mu to dokazat.kdyz se k nam vloupal tak tam nechal i dopis.dekuju jeste za odpoved.

vydani naseho syna

marcela8. 12. 2009 11:03

dobry den.Nemate prosim nekdo zkusenost,jak postupovat dal pri vydani naseho syna k vykonu trestu zpet do CR?Je odsouzeny v Nemecku,tam si trest i odpykava.Nasi zadosti o prelozeni krajsky soud vyhovel,avsak nemecka strana to zamitla.Nyni se nachazime na mrtvem bode.Neporadite nam nekdo jak postupovat dal,a na jakou instituci se nyni obratit?Dekuji.

Re: vydani naseho syna

TomášFuk24. 11. 2011 14:23

No paní Marcelko, toto je dost tenký led. Jedná se o mezinárodní dohody mezi státy o vydávání trestaných osob. Moje zkušenost s vydáváním vězňů je asi taková, že o vydání odsouzeného vězně, žádá příslušná ambasáda. Vy máte souhlas soudu s vydáním. Nevím, jakého prostředníka jste použili vy, ale ambasáda slouží právě k těmto účelů. Tak proč ji nevyužít? Největší problém tkví, že vydávající stát má obavy, že vězeň bude v domácím prostředí propuštěn, nebo mu bude alespoň zmírněn trest. Běžně by měl po vydání proběhnout soud a souzen dle našich zákonů. Proto státy otálejí s vydáváním odsouzených i za cenu, že jejich stát nese plné náklady za výkon. Existuje však dohoda mezi státy, že náklady za výkon trestu, budou požadovány po státu odsouzeného. Poptejte se u právní kanceláře, která dělá mezinárodní právo. Určitě vám podá vyčerpávající odpověď. Držím pěsti.

zavrou ho????

tereza5. 11. 2011 12:59

ahoj chtela jsem se zeptat bejvalej pritel me pred mesicem zmlatil zlomil nos po dvou dnech se mi vloupal do bytu a byl tam schovanej kdyz policajti byli brat otisky apod.muze si jit za to sednout???ma podminku a na policiii to ma jako trestnej cin jen chci vedet jestli ho zavrou nebo ne mame s polu rocniho syna kterymu taky ublizoval ale neni to jak dosvecit tak jestli budem mit od nej pokoj nebo ne.moc dekuju za odpoved Tereza

Re: zavrou ho????

TomášFuk8. 11. 2011 8:58

No Terko, odpověď dost složitá. Spousta porušených paragrafů. Od narušení osobní svobody, vloupání, omezování, násilný trestný čin a navíc ještě proti dítěti, podmínka. No je to mazec. Otázka zní, co mu prokážeš. Pochopil jsem, že jsi vloupání ohlásila,když brali otisky prstů. Ovšem nejde mi do toho to schovávání v bytě v době, kdy tam byla policie. Asi si to musíš trošku urovnat, a srovnat si životní priority. Jestli ho zavřou? To nevím. Jakou má podmínku? Taky nevím. Možná stačí proměnění podmínky a jde do vězení a mezi tím se mu bude dokazovat vloupání. Tvůj nos má předpokládám záznam u lékaře,a le jestli mu někdo potvrdí, že byl v té době na jiném místě a ty budeš mít světka, že to byl on, pak je to tvrzení proti tvrzení, ale pokud jsi osoba bezúhonná, měla bys mít navrch. Ale i tak je to složité.

Re: Re: zavrou ho????

tereza13. 11. 2011 14:14

byl schovanej pod posteli vyndal si rosty zjistila jsem to druhej den kdyz se s tim chlubyl sousedce ja jsem o tom nevedela ze tam je,podminku ma za ublizeni na zdravi kdyz zmlatil sviho bejvaliho sefa a ma ji asi tak pul roku vsechno je nahlaseny jen tet za mnou byli policajti s tim ze za nos nedostane nic ze to pujde jen na komisi a k soudu pujde jen to vloupani tet ve stredu jedu jeste s malim na socialku doktor tam poslal zaznam ze celou dobu co tam muj bejvalej byl tak ze malej mel modriny nechce k nemu jit boji se ho tak ze z toho taky snad neco bude mit.Jinak tet se mi dostalo ze chodi s 13ti letou holkou z decaku a dava ji marihuanu ja v tr.rejstriku nemam nic ale on toho tam ma hodne hlavne kradeze.ke vsemu se priznal jak k vloupani tak k nosu jen k tomu malimu se neprizna ze ho mlatil a ja jsem ho nikdy u toho nevidela tak nevim jak mu to dokazat.kdyz se k nam vloupal tak tam nechal i dopis.dekuju jeste za odpoved.

propuštění na půlku

Barbara13. 10. 2011 10:36

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, přítel si podával žádost o půlku,kterou má na konci října,vzhledem k jeho zdravot. stavu by ho měli pustit,připojil se i ředitel věznice. Do jaké doby se většinou zahajuje líčení,máte někdo zkušenost? Děkuji

Re: propuštění na půlku

TomášFuk23. 10. 2011 9:57

Nazdar Báro, je to v každém lágru jiné. Je perfektní, že se přidakl i ředitel. To by nemusel dlouho čekat na soud, ale stejně to bude i v tom nejlepším případě měsíc. Jinak bežně kluci čekají od 2 měsíců i do půl roku. Také záleží v jaké skupině je a za co tam je. Jestli dostane "jen" probačního pracovníka, nebo i psychologa k vypracování prfilu k podmínce. Nelze odpovědět jednoznačně. Ale s měsícem bych počítal. To je ale teprve soud, pak musí ještě čekat na rozsudek. To by mohlo být v tom lepším případě opět k prtvnímu následujícího měsíce. Většinou je to ale opět měsíc. Možná, že zdravotní stav bude ale vyjímka. Tak držím pěsti, ať ho máš doma do měsíce.

Re: Re: propuštění na půlku

Barbara23. 10. 2011 19:40

Děkuji moc za odpověď,dostal 15měsíců ,je v té nejméně hlídané skupině (nevím teď, jak se nazývá správně) Ředitel,sociální i s doktorem ho podporují,tak snad to vyjde. Teď mluvil i s psycholožkou,že mu taky pomůže. Tak snad si pohnou, děkuji moc za info :)

žádost o přeřazení

marie8. 8. 2011 13:05

Dobrý den
můj syn dostal 5let a sedí v Kynšperku nad Ohří, je z Ostravy . CHěla bych aby byl přeřazen do vazby v Heřmanicích v Ostravě . Nevím jak postupovat a na koho se obrátit. Má 2děti které ho neviděli rok , tím že je tak daleko tak za ním ani nejezdíme. on si podával žádost o přeřazení ale mu to zamítli , prosím o radu ,pomozte!

Re: žádost o přeřazení

TomášFuk10. 8. 2011 8:35

Ahoj Marie, velmi malá šance u přeřazení z výkonu trestu na vazbu. Je pravda, že i vazba potřebuje úklidy a rozvoz stravy po celách, ale na tato místa se obsazují spíše prominentními vězni, ale není to samozřejmě podmínka. Určitě by stálo za pokus o přeřazení do výkonu a ne na vazbu. Pokud mu zamítli žádost o přeřazení, sdělili mu určitě důvod. Pravděpodobně z nedostatku volného místa. Volil bych pohovor se sociálním pracovníkem a sdělil mu skutečné důvody - dvě děti, citová fixace na tátu a velká vzdálenost pro návštěvy. Současně ho požádat, aby zavolal sociálnímu do Ostravy a oni by se dohodli. Určitě odchází z Ostravy z výkonu téměř každý měsíc někdo na podmínku či přeřazení do jiné věznice. A pokud se dohodnou tito lidé na tom přeřazení, neměl by být problém. Být Vámi, ještě bych po dohodě s Vaším synem a sociálním pracovníkem, poslal žádost přímo do Ostravy řediteli věznice se stejnými důvody. Možná složité, ale klukům to takhle vycházelo.

nevi co dal

honza23. 11. 2009 17:14

dobry den mam kamarada ktery mnel v minulosti za drobnou kradez odpracovat verejne prospesne prace ale z duvodu narozeni dcery to nestihl v terminu odpracovat a napsal s prozbou jestli mu muzou prodlouzit lhutu aby to mohl odpracovat protoze doba je porad zla s vydelavanim penez i dnes tak musel pracovat aby uzivil rodinu a i si slusne odpracoval co mnel ale u soudu mu nedali sanci si doodpracovat 70 hodin a protoze byl poprve trestan tak ho poslali na 30 dni si to odsedet ale nenastoupil a psel i prezidentovi o milost ale take mu ji nedal ale jak ja ctu komu a zaco nas prezident dava milosti fetakum zlodejum podvodnikum atd a cloveku co udelal jednu hloupost a neda mu tu milost tak kde je ta spravedlnost to mi reknete kdyby byl cikan tak mu ji da aby si nerekli ze jsou diskriminovani a aby mnel klid to si myslim ze neni spravedlive ten kluk dodnes pracuje je nemucny ma hliboky zanet zil stara se o pritelkinis ditetem a nevi co ma delat ptal se mne at se zeptam znamych nebo nekde tady na netu co nebo kolik mu hrozi kdyby se sam prihlasil a sel si to odsedet jestli by si odsedel jen tech 30 dnu nebo kdyz uz 5 let je hledany kolik mu daji kdyz se sam prihlasi nebo jestli by mnel sanci byt v rezimu v domacim vezeni prosim pomozte mi pro neho napsat sem nejakou slusnou odpoved dekuji honza .m.

přeřazení

Lůca26. 7. 2011 15:09

Dobrý den,mám přítele který odpykává svůj trest za řízení bez ŘP.za to dostal 15měsíců plus 7měsíců za to,že nenastoupil do výkonu trestu.Máme spolu 16měsíční dcerku a můj přítel sedí 120km daleko od našeho města.Sedí už 3měsíc a byly jsme za ním poprvé na návštěve,protože do Jiřic se utobusem ani vlakem nedostanete takže jedině autem,ale já ŘP nevlastním a nemám se ani na koho obrátit,aby mě tam každý měsíc vozil.A abych byla upřímná tak ty cesty se docela prodraží,když jste na mateřské.Malá na něm hotně mooc lpí a on na ní takže ho chci navštěvovat pravidelně.Proto bych se chtěla zeptat co dělat aby ho přeřadili někam blíž např.do Pardubic..děkuji za odpověd

Re: přeřazení

TomášFuk28. 7. 2011 12:37

Ahoj Lucko, piš na ředitele věznice, kde je momentálně. Požádej ho o přeřazení a důvody napiš přesně ty, jaké zmiňuješ zde. Možná snad ještě víc bych brnkl na city, ale tihleti pánové jsou velmi otrlí. Nicméně, odvolávej se na citovou závislost dcery a táty. A přeřazení by vše vyřešilo. Nezapomeň uvést i finanční problémy. Vůbec bych se nežinýroval a napálil bych to naplno. Pokud by ti to zamítl z důvodu nedostatku místa, klidně bych napsal i do Pardubic a zajistil si tam rezervačku. Borci to také dělají, že osloví přímo tu věznici, kam chtějí jít a pak už souhlas k přeřazení je formální.

Re: Re: přeřazení

Lůca30. 7. 2011 13:14

děkuji za radu..Minulý týden jsem tam psala a přišel mi email,že si o to musí zažádat přítel sám.Ale napíšu tam i já..za optábí nic nedám,ale i tak mooooc děkuji

ŽÁDOST O PŘEŘAZENÍ DO JINÉ VĚZNICE

Lenka11. 6. 2011 13:07

Dobrý den, prosím o radu.
Přítel, se kterým mám 4letou dceru, byl umístěn do věznice vzdálené 400km od místa bydliště. Jeho otec cukrovkář, čerstvš po amputaci palce na noze. Návštěvy jsou tedy naprosto vyloučené a ještě aby toho nebylo málo, začínají ráno v 7.30hod.
Všechny tyto důvody přítel uváděl v žádosti o umístění ještě na vazební věznici, ale marně.
Jaké máme šance na přemístění blíže k místu bydliště??
Prosím poraďte, popř. by mi pomohl nějaký koncept žádosti o přemístění.
Velice děkuji.