Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: ŽÁDOST O PŘEŘAZENÍ DO JINÉ VĚZNICE

TomášFuk12. 6. 2011 22:49

Ahoj Leni, já bych tvoji situaci řešil vcelku jednoduše. Pokud jsi žádala na ředitelství věznic a pochodilas stejně jako tvůj přítel, vol ještě jednu alternativu. Ať zajde jeho tatínek ke svému lékaři a nechá si potvrdit, že jeho zdravotní stav nedovoluje cestování na vzdálenost 400 km. Toto potvrzení pošli na dotyčnou věznici s kopiií na ředitelství věznic, aby to nezůstalo někde ležet. Tvému příteli pošli kopii a tu, ať pošle vrchnímu psychologovy v jeho věznici, prostřednictvím vychovatele. Pak už to je jen na jeho chování ve výkonu. Pokud by měl problémy s dozorci, či rvačky s kolegáčky, je malá šance. Pokud je ale bezproblémový, není důvod si myslet o opaku.

výslech

K. 9. 6. 2011 9:58

Kdo mi to řekne? Byl jsem policií dopraven na státní zastupitelství k výslechu (že mi to kpředvolaníposlali, ale jáho nedostal). Tam jsem vypovídal, ale byl jsem v šoku a ta výpověd byla zmatená a i chybná. Můžu jí změnit? Kdy a kde? A ještě něco. Moje partnerka byla těhotná (teda je) a tam byla taky. Jak je to s těhotnou u výslechu? Díky

ŠIKANA

TomášFuk5. 6. 2010 20:03

Silná slova paní Eliško, kladu si pouze otázku, jestli je to opravdu tak, jak je Vám to podáno. Pamatujte si, že nikdy nejsou věci tak, jak se podávají. Trošku se přibarví a pravda je pak někde jinde. Předně - jaký zájem má vychovatel, aby LIKVIDOVAL VĚZNĚ? Tohle snad platilo za totality, kdy se do věznic uklízeli nepohodlní aktivisté - političtí vězni. Pak ano, ale dnes asi ne. Jsou momenty, kdy si vylívá vězeň svoji křivdu za odsouzení na zaměstnancích vězeňské služby. Pak je to ale ze strany vychovatele jen reakce. Ale i tak říkám, že to je nepravděpodobné. Jinak je možnost přímo ve vězení řešit tento problém s sociálním pracovníkem, popřípadě přímo s ředitelem věznice. Minimální šance na úspěch. Pak existuje inspekce u ministerstva spravedlnosti. Tam by se měl obrátit. Větší šance na úspěch. Dle mého soudu bude nutné, aby PROKÁZAL ŠIKANU, formou svědectvím vězňů na cele, nebo oddíle. Asi bez šance, protože si dotyčný svědek zabouchne dveře k podmínce. Opět zde platí můj názor - PŘÍČINA A NÁSLEDEK. Chcete odstranit následek. Já bych spíš hledal příčinu, tu odstranil a pak není důvod čeřit hladinu nevole. I když by vyhrál spor, stejně PROHRAJE. Nicméně přeji, ať Vám to dopadne dobře i synovi.

pomoc

eliskatvrdíkova2. 6. 2010 20:26

kam se obrátit,jestliže je syn ve věznici,šikanován a likvidován vychovatelem?

přeřazení

TomášFuk25. 2. 2010 21:14

Ahoj Míšo,vrací se mi pošta, kterou jsem ti posílal. Nevadí, ale k tvému dotazu. Nejde o to, jak to napsat, ale DŮVOD, proč ho převézt. Nejčastějším důvodem jsou návštěvy, tedy přesněji jde o vzdálenost mezi věznicí a bydlištěm rodičů, manželek, přítelkyň. Zdravotní důvody, špatné spojení, dlouhá cesta. Nevím, na co by se vztahovaly tvé podmínky.
Žádný jiný důvod mu neprojde. Nemají rádi, když se vězni přemísťují třeba jen proto, že tam dávají podmínky a tam ne.
Podumej o tom takhle a pak je to jedno, jak to napíšeš.

pomoc

misa pellarowa24. 2. 2010 10:01

zdrawim was wsechny...chtela bych se zeptat jakk mam sepsat zadost o presun z weznice do jine weznice,,,,prosim poradte mi !!!dikk predem e mil misanekk23pellarowa@seznam.cz

porušení zakona

jana13. 7. 2009 16:04

Ministr spravedlnosti zamítl podanou
žádost o přezkum v případě práva o obhajobě
dle§33 Co mám dělat,kam se obrátit??