Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

žádost o přemístění

Roman3. 1. 2016 16:42

Dobrý den, vím, že nastaly změny ohledně žádostí o přemisťování odsouzených do jiných věznic. Mám na mysli ,,přemístění, ne přeřazení,,.
Jak často může odsouzený tuto svou žádost opakovat a může ji opakovat do stejné věznice, popř. může žádostí podat více najednou?
Děkuji za odpověď.

Re: žádost o přemístění

Klára - autorka webu3. 1. 2016 19:29

Zato já o žádných změnách nic nevím. Zkusím něco zjistit.

Osobní věci

Richard11. 9. 2015 10:31

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat co si lze vzít do věznice za osobní věci, může se vzít i notebook?
Děkuji za informacu

Re: Osobní věci

TomášFuk30. 9. 2015 20:38

Člověče Richarde, ty si pleteš vězení s pionýrským táborem. Aby ti dali na celu pitomou MP3, budeš škemrat jak želva. A ty hned noťas. Pobavils mě :-) Co sebou? Knihy, časáky, hyg. potřeby, psací potřeby, korespondenční potřeby. Samozřejmě káva, čaje ap. To si vzít můžeš, ale stejně tě o to oberou. Cigára, ale víc jak karton ti nepustí. Tabák a papírky jsou dobrý artikl k získání určité výhody. Pravděpodobnější však bude, že tě o vše oberou. S tím nic nenaděláš. Ale ptáš se, co si můžeš sebou vzít.

Re: Re: Osobní věci

viki1. 12. 2015 10:10

dobrý den mám syny ve vazební věznici v Hradci porušil podmínku a dostal 4 měsíce nevim jak to všechno chodí jak dlouho bude ve vazební věznici ...jak je to s penězma kolik mu strhnou a kolik mu nechají jak často mužeme posilat dopisy jestli do obalky mužem dat třeba časopis kdy se muže poslat např holení mydlo .... vim že je to otazek moc ale nejhorší je že vlastně nic nevime díky

Re: Re: Re: Osobní věci

TomášFuk9. 12. 2015 21:38

Milá Viki, koukám, že to nebudete mít lehlé. Nicméně k Vaším dotazům. Mluvíte o synech a vazební věznici. Vazba má trošku jiné podmínky, jak vězení. Ale postupně. Pokud mu či snad jim chcete posílat peníze, strhne se jim částka na měsíční náklady vazby, popřípadě výkonu. Spíše bych volil nákup či balík při návštěvě. Vazba je balík, výkon je nákup. Jestli už dostal 4 měsíce k podmínce, tak je nerozmazlujte. Musí se trošku zocelit pro výkon. Dopisy nejsou omezovány ven i dovnitř. Časopisy, knihy, či jiné tiskoviny, lze posílat také neomezeně. Jediná podmínka je, že musí být do jednoho kila. Bude-li mít o půl gramu víc, bude kiláč zaslán zpět, na náklady vězně. Hygienu nelze normálně poslat. Vyjma dvou balíků za rok. Většinou vězeňská správa toleruje v kilovém balíku drobnou hygienu. To by Vám však měli kluci potvrdit, že jim to vychovatel pustí. Takže radím po písemné dohodě. Snad vše a srozumitelně.

Re: Re: Osobní věci

viki1. 12. 2015 10:16

dobrý den mám syny ve vazební věznici v Hradci porušil podmínku a dostal 4 měsíce nevim jak to všechno chodí jak dlouho bude ve vazební věznici ...jak je to s penězma kolik mu strhnou a kolik mu nechají jak často mužeme posilat dopisy jestli do obalky mužem dat třeba časopis kdy se muže poslat např holení mydlo .... vim že je to otazek moc ale nejhorší je že vlastně nic nevime díky

prozba

kačka17. 11. 2015 22:52

dobrý večer chtěla jsem se zeptat Tomáše zda zná věznici ve Vinařicích a jak je to tam s půlkama když měl přítel porušení podmínky a je tam teda zařazen s ostrahou a ráda bych si popovídala přes email děkuji sarkanyova.23@seznam.cz

Pomoc při odvolání

Andy7. 11. 2015 13:58

Dobrý den,můj přítel byl propuštěný na podmínku kterou má na 6 let.V té podmínce bylo,že se nesmí napít,on to nedodržela jednou jedinkrát nadýchal PČR.Ted měl soud a je odsouzen si odsedět 3 roky.Prosím jak máme sepsat odvolání,protože jsem na něm s 2 dětmi závislá,chtěla bych aby šel do Kosmonos na léčení plus aby dostal i prospěšné práce,ale nevím jak to zformulovat.Můžete mi nějak pomoci.Předem děkuji

Re: Pomoc při odvolání

TomášFuk7. 11. 2015 21:16

Pokud byl znovu odsouzen, má vždy 15 dnů na odvolání. Pokud to ještě stíháte, i tak to je složité. Pokud měl zákaz pití a navíc jste na něm závislé s dětmi, tak je s prominutím vůl. Pokud porušil podmínku, nenajdete důvod pro zmírnění trestu či proměnění podmínky. Porušil něco, co porušit neměl. k čemuž ho navíc nikdo nenutil. Něco jiného by bylo, kdyby ho někdo nutil pod pohrůžkou násilí. Pak by ovšem byli odsouzeni oni a jemu dána možná i další podmínka. Hloupost, já vím. Samozřejmě do odvolání můžete napsat jako důvod, že je živitel rodiny a že slavil něčí narozeniny. Z toho plyne finanční závislost. U dětí pak např. citová závislost jako na otci. Těžko se radí, když jení šance, kam odvolání nasměrovat.

JAK ZJISTIT DUVOD VAZBY

irena27. 10. 2015 8:44

Dobrý den chtěla bych se zeptat otel byl vzat do vazby je tomu měsíc a do dnešního dne neví duvod vazby,ani jeho ex offo,prosim vás kam mám zajít abych duvod vazby zjistila děkuji za odpověd.

Re: JAK ZJISTIT DUVOD VAZBY

TomášFuk27. 10. 2015 19:26

To snad ani nejde říct, že je to nemožné. Je to prostě nesmysl nejnesmyslovatější. Opravdu. Pokud je někdo vzat do vazby, MUSÍ mu být sdělen důvod, respektive sděleno obvinění. Navíc soudce, který podepsal zadržení, musel uznat jako odůvodněné, vazební zbavení svobody. To zaprvé. Pokud mu byl přidělen advokát ex-offo, tak ten má ze zákona právo k nahlédnutí do spisů a to i tehdy, nejsou-li uzavřené. Pokud skutečně advokát ex-offo není schopen toto zjistit a nahlédnout do spisů, oslovte jakoukoli jinou advokátní kancelář s tím, aby vám zjistili proč byl zadržen. Vezmou si za to určitě nějakou tisícovku, ale budete alespoň vědět, odkud fouká vítr.

Prosím o radu

Žaneta15. 10. 2015 15:30

Dobrý den,
velmi ráda bych se s Vámi poradila, jak se má v dané situaci dále pokračovat. Jde o to, že můj bratr (25let) žil řádný život, ale potkal se špatnou partou a provedli drobné krádeže. Měl podmínku, která ho opravňovala vykonávat prospěšné práce obci (jenže se zamiloval a občas odešel z práce dříve než měl), byl v té době slepý a dělal vše pro lásku. Jenže se soudkyně rozzlobila, že neposlouchá a v podmínce porušil pravidla, tzn. nedocházel do práce pro obci. Neodkladně následoval vstup do vězení dne 10.06.2015 na dobu 4měsíců (doba, kterou měl bratr u veřejně prospěšných prací dokončit) - toto řešil soud v Náchodě. Vše by bylo tak nějak v pořádku, jenže si do toho nějak vzpomněli, že podmínka byla porušena a ozval se soud v Trutnově. Bratra měli z věznice odvézt do Trutnova na soud, ale najednou se líčení nekonalo. Nakonec soudkyně dojela za bratrem do věznice a dala mu výkon trestu odnětí svobody 19 měsíců. Bratr je hodný a slušný člověk, je tam opravdu neprávem. Myslím, že ty 4 měsíce byly dostatečným ponaučením. Velmi ve věznici trpí, trápí ho psychika a nedokáže to tam vydržet. Pocházíme z chudé rodiny, tudíž na právníka jsme neměli ani pomyšlení, i když teď zpětně toho lituji. Moc ráda bych mu pomohla.

Nejhorší na tom je, že ona láska, díky ke které chodil místo práce nyní porodila jejich společného potomka, holčičku.

Prosím, poraďte, zda je nějaká možnost, aby bratra pustili do Vánoc (tj. na třetinu) domů. Paní soudkyně tvrdí, že za dobré chování by mohl být 1.4.2016 doma, jenže on tam silně trpí a bojím se, že to nevydrží.

Zkoušela jsem se spojit s paní soudkyní a sjednat si s ní osobní schůzku,ale odmítla mě. Nevím, na koho se ještě obrátit a jak mu pomoci. Je možná ještě i nějaká finanční částka v jeho prospěch?

Děkuji velmi za radu.

S přáním krásného dne

Žaneta

Re: Prosím o radu

TomášFuk24. 10. 2015 23:01

Není pro tvého bratra žádná možnost. Opomenu-li tedy amnestii. Na tvého bratra se vztahuje podmínka po odsezení poloviny trestu, nikoli tedy 1/3, jak říkáš. Tomu také odpovídá termín 1.4.2016. Jedině pravidelné návštěvy a častá korespondence ho udrží nad vodou. Častou korespondencí myslím určitě jednou týdně. Piš o čemkoli, hlavně ne o problémech svých či jeho lásky a dítěti. Mrzelo by ho potom ještě víc, že nemůže pomoci.

pro

Lenka23. 10. 2015 10:25

touto cestou bych chtěla požádat o pomoc a to jak se prosím vás píše návrch na podmínečné propuštění odsouzeného já to na netu nikde nenašla moc děkuji

Re: pro

TomášFuk24. 10. 2015 22:46

Ahoj Leni, koukni se na tyto stránky, jen někam jinam. Nicméně, by ti to mohlo jako vodítko stačit - http://www.odsouzeni.estranky.cz/clanky/rodinam-a-pratelum-odsouzenych/manzelky-a-pritelkyne-odsouzenych-se-mohou-pripojit-k-zadosti-o-podminene-propusteni.html

nic o priteli nevim

Luca2. 9. 2015 22:30

Dobry vecer,mam dotaz,muj pritel je necely mesic ve veznici v olomouci,celou tu dobu jsme si dopisovali i navsteva probehla.ted mi uz na 2 dopisy neodpovedel a ja sem z toho cela zoufala,protoze nevim,co se mohlo stat.v hlave se mi honi vselijake myslenky.uz samotny nastup pritele do vezeni nesu dost zle.dostal 6,5mesice za neodpr.hodin verejek.na nastup se nedostavil a 5mesicu se tomu vyhybal az ho nakonec policie zadrzela u nas doma prevezla do veznice v Ol.takze k tomu mu jeste prictou navic za mareni.nevim co mam s 3letou dcerou delat dal.cely dny probrecim.prosim o radu,jestli duvodem proc nepise muze byt mozna eskortace a jeste bych chtela vedet kolik navic distane za tech 5 mesicu vyhybani se.moc dekuji za odpoved.

Re: nic o priteli nevim

Klára - autorka webu5. 9. 2015 15:40

Těch důvodů, proč se přítel neozývá může být mnoho. Nevím, jak dlouho se neozývá, ale pokud je ta doba delší než 3 týdny, tak zkuste do věznice zavolat.
Budete se muset vzchopit a začít fungovat. Máte dceru a to je ta nejlepší motivace.
Nedokážu odpovědět na to, kolik dostane navíc za neodpracování veřejně prospěšných prací. Pokud má takhle malý trest, tak to nemůže být kdovíjaká pálka, maximálně pár měsíců navíc.

Re: Re: nic o priteli nevim

Luca6. 9. 2015 2:49

Zdravim vas a dekuji za vasi odpoved,moc si toho vazim a jsem rada,ze jsem tuhle stranku objevila,protoze nemam s kym si o tomhle problemu promluvit.bude to 14 dni,co jsem od nej nedostala dopis,a na jeke oddeleni vaz.vez.olomouc bych mela zavolat?aby mi tuhle informaci po telefonu vubec poskytli.a jeste mam dotaz,ze kdyby byl teda prevezen do jine veznice,dostane tam papir s obalkami i znamkami,aby o sobe mohl dat vedet nejblizsim nebo mu tam nic takoveho neposkytnou?pritel prave sed tech 6,5mesice za verejky,ale stale ceka na soud,kde ohledne toho,ze v breznu mel nastup,na ktery neprisel a po 5 mesicich ho predvedla policiie.soud ns tohle dost prihlizi a u mareni je horni hranice myslim 2roky.tak mam prave strach,kolik mu daji navic za tech 5mesicu co se vyhybal trestu.myslite,ze by soudce mohl priteli dat i rok nebo 2navic??snad vas tim nejak neobtezuji.vazne nevim,co si pocit s pocity co v sobe mam a hlavne se smutkem,kerej uz mesic prozivam a misto toho,aby to bylo lepsi den ode dne,tak je tomu prave naopak.tak strasne bych mu chtela rict,ze nam chybi a ze tu na nej cekame,ale kdyz ted se prestal ozyvat sem zase na samem dne,jako kdyz ho sebrali.dekuji ze se zde muzu otevrit a nejsem v tom uplne sama.

změna advokáta ex offo

Alena26. 8. 2015 23:19

Děkuji. Alena