Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Proč znovu sedí?

Lenka10. 4. 2015 12:55

No,Tome,asi to zůstane záhadou.Děti nemá.Vidím v tom něco osobního,ale nevím,kam až sahá pardubická mafie a jestli je to možné.I když,všechno je možné.Děkuju

podminene propusteni

bohumil26. 3. 2015 23:27

podminene propusteni
jaruska032, 29. 9. 2014 21:06
dobry den prosim vas nevite kolik odsouzenych ma sanci o podminene propusteni s veznice pribram dubenec dekuji za odpoved ma sanci i ten co byl vicekrat trestanny NEODPOVEDEL JSTE Tomasi a me by zajimalo

Re: podminene propusteni

TomášFuk27. 3. 2015 21:02

Vážená jaruško032 či bohumile, omluvám se, že neodpovídám na Váš dotaz. Musíte si ovšem uvědomit, že nejsem encyklopedie. Pokud chcete něco vědět, je důležité číst i ostatní příspěvky. Tam si lehce i mezi řádky odvodíte, že podmínky pro PP jsou individuální v každé věznici. Proto nelze odpovědět na konkrétní věznici, když jsem tam neměl navíc tu čest, odpykávat si svůj trest. Ve zkratce. Obecně platí, že žádost o PP, podpoří chování samotného vězně. Tím myslím pochvaly, rvačky, problémy s dozorci apod. Samozřejmě i to, jestli je prvotrestaný, nebo je ve vězení opakovaně. Také i to, co spáchal za trestný čin. Dále nálada soudce, doporučení vychovatele, stejně jako psychologa či velitele výkonu. Mám pokračovat? Prostě nevím, jaké to je v Příbrami. A když nevím, neodpovídám, protože mé informace mohou být zavádějící a já nemám v úmyslu, komukoli dělat vrásky na tváři.

podminene propusteni

jaruska03229. 9. 2014 21:06

dobry den prosim vas nevite kolik odsouzenych ma sanci o podminene propusteni s veznice pribram dubenec dekuji za odpoved ma sanci i ten co byl vicekrat trestanny

Re: podminene propusteni

bohumil26. 3. 2015 23:24

neodpovedel Vám a já bych si rad precet

promena prospesnych prací

David17. 3. 2015 14:21

Dobry den.prdem se omlouvam za chyby.píšu z mobilu...mel jsem podminku kterou jsem v 18 letech kterou jsem bohuzel porusil. Byl mi ulozen trest 300 hodin PP a podminka prodlouzena dokud to udelam ... stale mel čas tak jsem to kaslal ...probacka tim padem nevaha a poslala me na soud o promene hodin na trest ... soud mi dal znova sanci a prodlozil dobu do ktere to mam udwlat ... ale v tu dobu se nam narodilo dítě.pracuji jako vazač aza minimalni plat. Nedokazal jsem si predstav jet po robote delat prospesky ... ziju uz třeti rok sporadany rodiny zivot a jsem stastny . Ale bum prisel mi opet dopis od soudu...1.4.2015 stani v mem bydlisti v Ostrave - porube ... je jasne ze mi to uz 100% Promeni? Neni moznost ze mi zrusi hodiny a navyší podminku? Nejde to? Co mam donest k soudu abych je presvedcil...je mi 25 let nespim nejim po vecerech brecim ... prijdu o rodinu sel bych na tvrdo na 300 dnu + podminka 14 mesicu cili dva roky. Prijdu o rodinu ja to vim ... nezvladam zit :( omlouvam se asi pisu blbě ... jak mi to prodlouzi opet tak super ale ja to nezvladnu udelat proste .. ach bozee :( ... budu vyhlizet nejakou radu .. dekuji David B ..

Re: promena prospesnych prací

TomášFuk17. 3. 2015 18:35

No Davide, chceš slyšet upřímná slova? Jsi blbej jak tágo. Opravdu. Mít možnost vyměnit jeden den kriminálu za jednu hodinu prospěšek, to zahodí fakt vůůůůůl. Promiň. Teď chceš radu? Já ti mohu poradit, jak přežít kriminál na Mírově. Dá se to samozřejmě šít i na další nejtvrdší kriminály, ale zahodit prospěšky, to je fakt výkon. Kdyby ses aspoň zašel domluvit a posunout plnění hodin. Škoda. Teď už jen musíš hrát na city soudce. Šanci jsi dostal, teď to hrej na rodinu. Jiná šance není ale i tak je.

reakce

H8323. 2. 2015 20:34

reakce na komentář ze dne 20.9.2012 pro Dana. Nemáš pravdu co píšeš, že nechceš věřit ,že by odsoudili nevinného a připadá ti ,že spíš odsoudí 10 lumpů než by zavřeli někoho kdo nic neudělal.V jakém to světě žiješ? Dnes právě ti lumpi mají zelenou a nevinní sedí.

exekuce

martina14. 2. 2015 11:15

Dobrý den mám bratra kt. Je ve vazbě a ma trvale bydliště a nájemní smlouvu v dome mého otce.Ted tam chodí dopisy od bank ohledně dluhu a ma i exekuci protože nezaplatil poplatky za minuly soud.Muže exekutor přijít do tohoto bytu kde byl nájemcem a je nutné zrušit trvale bydliště a dat mu ho na mesto?Rodiče chtějí dal byt pronajímat a maji strach z příchodu exekutoru.

Re: exekuce

Klára - autorka webu14. 2. 2015 12:50

Škoda, že to bratr neřešil ještě před nástupem do výkonu trestu. Bohužel exekutor může přijít do zmíněného bytu a vřele doporučuji zrušit mu tam trvalé bydliště. Víc asi poradit neumím.

Re: exekuce

TmášFuk15. 2. 2015 20:05

Klára má pravdu. Není jiná možnost. Jedná se totiž o bratrovi rodiče, čiže rodina přímá. Nesmíte ale zapomenout na jeden právní obrat a to, že změna trvalé adresy byla účelová a soudce nebude váhat potvrdit exekuci. Nehledě na to, že změnu trvalého bydliště musí potvrdit příslušný magistrát a i oni budou chtít znát důvody, proč změnu provést. Pokud by nastal tento katastrofický scénář, dá se u soudu zrušit výkon exekuce. Ještě mě napadá jedna možnost a to vyvlastnění. Nevím přesný výraz, ale jde o to, že mu rodiče odejmou veškerá dědická práva a úředně se syna zřeknou. Blbá rada, vím. Nicméně, už se to dělo a pomohlo to. Doporučuji ale advokátní konzultaci.

willla15,1 .2015

Willla15. 1. 2015 6:29

Dobry den jak mohu zjistit kde je syn ve vezeni děkuji

Re: willla15,1 .2015

TomášFuk15. 1. 2015 22:19

Na tento dotaz se zde odpovídá opakovaně. Stačí napsat dopis do vazby, kde byl umístěn. Pokud na vazbě nebyl, tak počkat, až se ozve sám. Jiná rada není.

Poplatek za soudní řízení.

Jajka12. 12. 2014 8:06

Dobrý den.Syn je v trestním řízení o změnu ochranné léčby.Podala jsem jako opatrovník žádost o zproštění soudních a advokátních poplatků.Zatím nic nepřišlo,tak nevím.Byl ale souzen za přečin a tam když jsem po obdržení rozsudku o trestu požádala po prominutí soud.poplatku ve zkráceném řízení.mi bylo řečeno že u trestních případů to nejde zrušit a má to syn splácet.Podotýkám,že má plný inv.důchod 3202kč a z toho má jiné splátky a poplatky,takže mu zbyde na živobytí 1500kč,pokud zrovna není na ubytovně a nedoplácí 900kč,neboť sociálka mu celou částku 4600kč nehradí,tam mu potom zbývá 600kč na měsíc.Děkuji za odpověď.

smrt ve vazebni nemocnici

Veeonika20. 10. 2014 12:02

Dobrý den,podala jsem stížnost na vaz.nemocnici M.Spravedlnosti,,umřel mi tam otec,zeptám se,jak ve většině týto případy končí?

Re: smrt ve vazebni nemocnici

TomášFuk21. 10. 2014 21:32

konečně zapeklitý dotaz. Ať do beru z té a nebo z té strany, vychází mi jen jedna, jediná odpověď - V KOŠI. Příliš mnoho neznámých, pro jednoduchý závěr na tomto webu. Spokoj se jen s tím, co se stalo a ber úmrtí pouze jako důsledek. Příčina je v nedohlednu.

Re: smrt ve vazebni nemocnici

TomášFuk3. 11. 2014 9:25

Postřehl jsem v televizi úmrtí vězně. Předpokládám, že s jedná o tvoji kauzu Veroniko. Pokud ano, tak se ti asi podaří, udržet čistou památku tvého syna. Média jsou v tomto případě nejlepší varianta, kterou jsi mohla zvolit. Ve věznicích jsou totiž úmrtí velmi častá, avšak bez toho, že by se řekla pravda. Za mého 3 letého pobytu za mřížemi, byli na Mírově dvě úmrtí. Samozřejmě, že jsme věděli, jak a komu se co stalo. Bohužel ale, nevím a nepátrám po tom, co a jak bylo presentováno veřejnosti. Pokud vůbec bylo. Je to vždy o příbuzných,kteří se nespokojí s úředním konstatováním. Proto soudím, že vše skončí v šuplíku. Vzalas to za správný konec.

Placení ve výkonu vazby

Sam 23. 4. 2014 20:12

Dobrý den , zajímalo by mne , zda je odsouzený ve vazbě povinen platit soudní poplatky.
Pokud je bezdomovec a nemá žádný majetek a ve vezbě nemá možnost si peníze vydělat .
Nebo je mu tato povinnost (uhrazení poplatku) pozastavena po dobu výkonu trestu ?
Mají se rodiče takto odsouzeného dospělého obávat exekuce , přesto , že odsouzený s nimi mnoho let nežije a nemá u nich trvalé bydliště ?
Děkuji za odpověď Sam.

Re: Placení ve výkonu vazby

TomášFuk18. 5. 2014 23:58

Ahoj Same, trošku si opravme výrazový slovník. Na vazbě nejsou odsouzení, ale nevinní, kteří jsou pouze soudně stíháni. Po soudu a odsouzení je již MUKL odvezen do výkonu trestu. Vžitá praxe je, že odsouzenému je dáno k úhradě VŠE. Respektive samotný pobyt ve vazbě, soudy, různé posudky, také lékařské odběry krve a stejně tak i přidělený advokát EX OFO. Bezdomovci se chodí zašívat na vazbu přes zimu. Drobné krádeže odsoudí samosoudce a milého bezdomovce do tří měsíců propustí maximálně s podmínkou. Samozřejmě, že i tihle by měli vše zmíněné platit. Ovšem nevím, kde se tihle lidé shromažďují, kde vyzvedávají exekutorské obsílky a hlavně, co se jim má zabavovat. Pravda, rodinné příslušníky může mít leckterý bezdomovec, ale o něčem takovém nevím a ani jsem o podobném případu neslyšel.

dotaz k vazbě

Karla31. 3. 2014 23:51

Dobrý den, potřebuji poradit, tedy pokud to vůbec lze. Před cca 1 měsícem byl pan X vzat do vazby z důvodu podvodu. Ted se ozval jistý člověk s tím, že pan X mu před 3 lety podepsal směnku a neplatil. Pohledávku před 14 dny prodal vymahačské firmě. Ptám se: jak může postupovat nyní ta vymahačská firma? Samozřejmě naskakují ohromné penalizace, lze to nějak ovlivnit nebo něco vůbec dělat? Najdu někde odkaz na pomoc?? Děkuji za případnou odpověď. J