Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

odsouzen,ale jeste to neprislo od soudu

zdena20. 8. 2015 10:46

Dobry den,mam dotaz,nepopiram,ze syn se dosti pral,stacila provokace a uz to bylo.NEvim pred asi 3 lety se popral,bylo to s ublizenim na zdravi,dostal podminku a zaplatilasi 4ootis ic,v teto podmince asi pred rokem,opet stouchanice,nic velkeho i ten tak zvane poskozeny mu chtel pomoct,jelikoz se jednalo vlastne spise o banalitu a oba zde meli kousek viny,ale soud ho odsoudil na 4 roky.CO s tim jako matka mohu udelat,jiz rok se drzi doma,zadne pohostinstvi nenavstevuje,ma rodinu o kterou se radne stara,do prace chodi. A zije sporadanym zivotem.Ma 2 deti,ktere se perfektne uci ma manzelku a bojim se,ze kdyz ho zavrou. Rozbijou zcela vse,vse tim znici a vlastne vsem znici zivot,,,!Poradte mi prosim nake reseni dekuji za odpoved Zdena muj meil hal5@seznam.cz

Re: odsouzen,ale jeste to neprislo od soudu

TomášFuk22. 8. 2015 17:13

Jako matce ti Zdeni doporučuji udržovat se synem pravidelnou korespondenci a samozřejmě návštěvy. Víc dělat nemůžete. Na rodinu měl myslet Váš syn, než pustil uzdu svým emocem. Násilný trestný čin, navíc opakovaný, je dosti špatné. Předpokládám, že bude posílat odvolání. Může samozřejmě psát i dovolání a posléze i Ústavní soud může požádat o prozkoumání. Minimální šance, ale je to šance.

změna advokáta ex offo

Alena11. 8. 2015 18:28

Dobrý den,syn je ve vazbě a dostal soudem přiděleného advokáta.Není s ním ale spokojen.Je možné advokáta ex offo vyměnit za jiného ex offo a jak se má postupovat ? Děkuji za odpověď.Alena

Re: změna advokáta ex offo

TomášFuk16. 8. 2015 18:40

Určitě jde požádat o výměnu obhájce ex offo. Musí se obrátit na soud, kterým je souzen. Je samozřejmě důležité, v jakém stádiu je jeho případ. Jestli je jeho případ uzavřen a řeší ho již soud, nebo je ve stádiu vyšetřování a mají ho v pravomoci orgány činné v trestném řízení. Pokud bude ale žádat o výměnu obhájce, musí ji odůvodnit. Je nutné si ale uvědomit, že může spadnout z bláta do louže.

propusteni na PP

veronika5. 8. 2015 14:20

Dobry den mam pritele ve vezeni v Rapoticich,chce se nechat prevezt do karvine,a ja bych se chtela zeptat sedi uz po druhe,ale ve veznici si dodelal skolu,pracuje,dela krouzky,obcas vyuziva znalosti ktere mel kdyz byl venku jako zednicke prace opravuje zdi ve veznici atd....ma nejaky pochvali,ma jiste trvale bydliste venku a i jistou zajistenou praci.ale je trestany po druhe je v B muze mit moznost o propusteni na pulku?dostal sest let a odsezene ma 4roky a neco ....dekuji za odpoved.

Re: propusteni na PP

Klára - autorka webu8. 8. 2015 19:45

Milá Veroniko,
pokud má přítel takový perfektní profil, pak nic nebrání, aby si zkusil podat žádost o PP. O podmíněné propuštění mohou žádat i vícetrestaní, na tom není nic divného. A taky toho v praxi hojně využívají.

exekuce

pája4. 6. 2015 9:50

dobrý den syn je ve vězení a přišlo mu že má zaplatit do 15 dnů za advokáta 178000 což samozřejmě nemá ani on ani já jelikož tam pracuje zažádal o splátky které mu byly zamítnuty s tím že jsou nízké a nestačilo by se to splatit v dané lhůtě.Trochu nechápu tento systém soud snad musí znát kolik vězni mohou brát mají prý snad 20 let stejné podmínky trochu mi to připomíná otrocrví.Tím nechci říct že ve vězení si mají vydělat majlant ale aspon životní minimum by to být mohlo.Takže to předali exekutorovi s tím že se s ním spojí a domluví si splátky.Od té doby uběhlo 6 měsíců a nic a ž jsem náhodně zjistila že tu exekuci už má na svém účtě jako blokaci od ledna aniž by nám nebo jemu do vězení někdo dal vědět.Dost obtížně se mi podařilo zjistit kdo je exekutor a spojila jsem se s kanceláří abych domluvila splátky-bylo mi řečeno že je v podstatě jedno jestli bude platit nebo ne-to jsem nepochopila je možné že to vůbec nemusí zaplatit nebo to bylo myšleno že splácet musí až po propuštění?děkuji za odpověd nerada bych se dočkala exekutora doma pája

Re: exekuce

TomášFuk6. 6. 2015 21:15

K posouzení tvého dotazu Pájo, je potřeba obšírnější informaci. Předně, je velmi zvláštní výše sumy za advokáta. Advokát EX OFO, je určený soudem a určitě se neplatí, pokud nemá ve výkonu práci. Jinak se platí po propuštění a před propuštěním se dá zažádat soud o prominutí. Jestli to byl advokát, kterého si vybral tvůj pan syn, tak musel vědět dopředu, kolik si za obhajobu vezme. Z čehož se dá usoudit, že o ceně musel vědět.
Tak a nyní k ceně. Kluci, co dostávali tresty do 15 let, platili za advokáta cca do 250.000 Kč. Musí se brát v úvahu, že v tom bylo víc jak 10 soudů, tři rozsudky, tři stání u Vrchního soudu v Olomouci, šest a více znaleckých posudků. Samozřejmě, pokud tvůj syn má za sebou podobné soudní moratorium, tak se nelze čemu divit.
Tak a co s exekutorem? Že ho dal advokát k exekutorovi, se nelze čemu divit. Exekuce na účet se nikdy nehlásí dopředu. To by povinný, účet samozřejmě vybílil a zabránil by dalšímu přísunu peněz na zablokovaný účet. Bohužel , je možnost vymáhání dluhu po nejbližších příbuzných. Známý mněl něco podobného Pájo, jak ty, Prý mu ale, advokátka řekla, že to ze zákona nelze. Z televize ale víme, že zabavují majetky rodičům, takže v tomto případě je rada nemožná. Být tebou, zjistil bych od syna, co to bylo za advokáta a jestli neměli písemnou dohodu o zastupování, včetně plné moci. Tam by měla být i předběžná suma.

Proč znovu sedí?

Lenka4. 4. 2015 20:18

Ahoj,pročítám si tady příběhy lidí a musím říct,že mi občas spadne brada.Ne nad tím,co spáchali,to tak nějak známe z médií,jsme otrlí,ale jak funguje naše vězeňství.Byť ti lidé sedí zaslouženě,čím si zasloužili trest jejich příbuzní?To jsem si vzpomněla na pár případů,kdy rodina nevěděla,kde se jejich člověk nachází.Nějak jsem z toho všeho v šoku,nechala jsem se unést.
Můj přítel byl po třech týdnech převezen z Hradce do Vinařic.Je trestán po druhé,nyní za zpronevěru.První trest se taky týkal pravděpodobně stejné věci.Lichváři,nesplácení...nevím vše.Poznala jsem ho,když byl 3 měsíce venku a ti chlapi si ho opět našli.Jednou se dokonce stalo,že ho sebrali policajti na ulici,domů se vrátil za 3 dny,sjezdili s ním okres,několik výslechů a ve finále mu řekli,že na něj nic nemají,ale má si dávat pozor,někdo po něm jde.Po brigádách,jsem mu pomohla najít práci a po měsíci přišla obsílka o nástupu trestu.Tvrdí,že neví proč a mě by zajímalo,jestli to může být tím,že dluží za právníka zde zmiňovaného ex offo?Mělo to tenkrát dělat asi 200 tisíc.A po tu dobu,co byl venku,tedy rok a půl nic neplatil.

Re: Proč znovu sedí?

TomášFuk10. 4. 2015 9:11

To je dotaz na právníka Leni. Logické ale je, že dluhy spadají do kompetence exekutorů. Pokud by se v souladu se zákony, zavírali dlužníci do vězení, tak by měla být naše republika věznicí. A je to jedno, jestli se dluží firmě, advokátovi či soudu. Výjimkou jsou ale alimenty. Za ty se skutečně zavírá. Takže logická možnost zbavení svobody, jsou asi jen alimenty.

Re: Re: Proč znovu sedí?

Lenka10. 4. 2015 12:55

No,Tome,asi to zůstane záhadou.Děti nemá.Vidím v tom něco osobního,ale nevím,kam až sahá pardubická mafie a jestli je to možné.I když,všechno je možné.Děkuju

podminene propusteni

bohumil26. 3. 2015 23:27

podminene propusteni
jaruska032, 29. 9. 2014 21:06
dobry den prosim vas nevite kolik odsouzenych ma sanci o podminene propusteni s veznice pribram dubenec dekuji za odpoved ma sanci i ten co byl vicekrat trestanny NEODPOVEDEL JSTE Tomasi a me by zajimalo

Re: podminene propusteni

TomášFuk27. 3. 2015 21:02

Vážená jaruško032 či bohumile, omluvám se, že neodpovídám na Váš dotaz. Musíte si ovšem uvědomit, že nejsem encyklopedie. Pokud chcete něco vědět, je důležité číst i ostatní příspěvky. Tam si lehce i mezi řádky odvodíte, že podmínky pro PP jsou individuální v každé věznici. Proto nelze odpovědět na konkrétní věznici, když jsem tam neměl navíc tu čest, odpykávat si svůj trest. Ve zkratce. Obecně platí, že žádost o PP, podpoří chování samotného vězně. Tím myslím pochvaly, rvačky, problémy s dozorci apod. Samozřejmě i to, jestli je prvotrestaný, nebo je ve vězení opakovaně. Také i to, co spáchal za trestný čin. Dále nálada soudce, doporučení vychovatele, stejně jako psychologa či velitele výkonu. Mám pokračovat? Prostě nevím, jaké to je v Příbrami. A když nevím, neodpovídám, protože mé informace mohou být zavádějící a já nemám v úmyslu, komukoli dělat vrásky na tváři.

podminene propusteni

jaruska03229. 9. 2014 21:06

dobry den prosim vas nevite kolik odsouzenych ma sanci o podminene propusteni s veznice pribram dubenec dekuji za odpoved ma sanci i ten co byl vicekrat trestanny

Re: podminene propusteni

bohumil26. 3. 2015 23:24

neodpovedel Vám a já bych si rad precet

promena prospesnych prací

David17. 3. 2015 14:21

Dobry den.prdem se omlouvam za chyby.píšu z mobilu...mel jsem podminku kterou jsem v 18 letech kterou jsem bohuzel porusil. Byl mi ulozen trest 300 hodin PP a podminka prodlouzena dokud to udelam ... stale mel čas tak jsem to kaslal ...probacka tim padem nevaha a poslala me na soud o promene hodin na trest ... soud mi dal znova sanci a prodlozil dobu do ktere to mam udwlat ... ale v tu dobu se nam narodilo dítě.pracuji jako vazač aza minimalni plat. Nedokazal jsem si predstav jet po robote delat prospesky ... ziju uz třeti rok sporadany rodiny zivot a jsem stastny . Ale bum prisel mi opet dopis od soudu...1.4.2015 stani v mem bydlisti v Ostrave - porube ... je jasne ze mi to uz 100% Promeni? Neni moznost ze mi zrusi hodiny a navyší podminku? Nejde to? Co mam donest k soudu abych je presvedcil...je mi 25 let nespim nejim po vecerech brecim ... prijdu o rodinu sel bych na tvrdo na 300 dnu + podminka 14 mesicu cili dva roky. Prijdu o rodinu ja to vim ... nezvladam zit :( omlouvam se asi pisu blbě ... jak mi to prodlouzi opet tak super ale ja to nezvladnu udelat proste .. ach bozee :( ... budu vyhlizet nejakou radu .. dekuji David B ..

Re: promena prospesnych prací

TomášFuk17. 3. 2015 18:35

No Davide, chceš slyšet upřímná slova? Jsi blbej jak tágo. Opravdu. Mít možnost vyměnit jeden den kriminálu za jednu hodinu prospěšek, to zahodí fakt vůůůůůl. Promiň. Teď chceš radu? Já ti mohu poradit, jak přežít kriminál na Mírově. Dá se to samozřejmě šít i na další nejtvrdší kriminály, ale zahodit prospěšky, to je fakt výkon. Kdyby ses aspoň zašel domluvit a posunout plnění hodin. Škoda. Teď už jen musíš hrát na city soudce. Šanci jsi dostal, teď to hrej na rodinu. Jiná šance není ale i tak je.

reakce

H8323. 2. 2015 20:34

reakce na komentář ze dne 20.9.2012 pro Dana. Nemáš pravdu co píšeš, že nechceš věřit ,že by odsoudili nevinného a připadá ti ,že spíš odsoudí 10 lumpů než by zavřeli někoho kdo nic neudělal.V jakém to světě žiješ? Dnes právě ti lumpi mají zelenou a nevinní sedí.

exekuce

martina14. 2. 2015 11:15

Dobrý den mám bratra kt. Je ve vazbě a ma trvale bydliště a nájemní smlouvu v dome mého otce.Ted tam chodí dopisy od bank ohledně dluhu a ma i exekuci protože nezaplatil poplatky za minuly soud.Muže exekutor přijít do tohoto bytu kde byl nájemcem a je nutné zrušit trvale bydliště a dat mu ho na mesto?Rodiče chtějí dal byt pronajímat a maji strach z příchodu exekutoru.

Re: exekuce

Klára - autorka webu14. 2. 2015 12:50

Škoda, že to bratr neřešil ještě před nástupem do výkonu trestu. Bohužel exekutor může přijít do zmíněného bytu a vřele doporučuji zrušit mu tam trvalé bydliště. Víc asi poradit neumím.