Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

zadost o preruseni trestu ze zdravotnich duvodu

LB24. 5. 2016 16:12

Dobrý den, prosím mohu žádost o přerušní napsat za mého druha? Nebo musí on sám? Děkuji

Re: zadost o preruseni trestu ze zdravotnich duvodu

TomášFuk26. 5. 2016 14:57

Žádost o přerušení musí napsat on. můžeš mu k tomu samozřejmě něco připsat, aby to mělo váhu. Pro soud je logické, že s žádostí musí souhlasit samotný vězeň. Proto musí napsat žádost on. Žádosti o podmínku může napsat i cizí člověk a vězeň je pak dotazován, jestli se přidává k podmínce. Toto je však něco jiného. Já osobně bych to řešil tak, že bys napsala žádost za sebe s odůvodněním, on by ji napsal za sebe a doložil by tvoji žádost. Takhle to vypadá fundovaněji.

Re: Re: zadost o preruseni trestu ze zdravotnich duvodu

Lb26. 5. 2016 19:17

Děkuji moc za odpověď, on se právě bojí,že by mu ji ani neposlali, několik dopisů se nám zatoulalo. Ale zkusím to udělat tak ,jak píšete, děkuji moc :) Lékaři si ho přehazují,neví co s ním,nemají tam pro něj léčbu,tak snad to vyjde.

Re: zadost o preruseni trestu ze zdravotnich duvodu

TomášFuk10. 6. 2016 19:05

Dokud nebude stoprocentně potvrzené proměnění dalšího trestu, určitě bych žádal o pp. I za cenu toho, že promrhám jednu známku s obálkou a jedno placení odučeného psaní.

žÁDOST O PŘERUŠENÍ TRESTU

Kristýna25. 4. 2016 21:12

Dobrý večer.

Prosím potřebovala bych poradit. Jak mám napsat Žádost o přerušení trestu z vážných zdravotních důvodů? Příteli ve výkonu trestu zjistili rakovinu krku a dnes nám byla zamítnuta půlka :-) podaváme stížnost a já chci zkusit ještě tuto možnost.
Děkuji za odpověď

Re: žÁDOST O PŘERUŠENÍ TRESTU

TomášFuk27. 4. 2016 21:40

Není nic jednoduššího Kristýno. Máš toho plnou televizi. Napsat žádost o přerušení trestu nemá žádnou právní formu a nadiktuje ti ji každý právník za pár stovek. Co bude ale dost složité, je lékařské potvrzení, že vězeňská správa nemůže zajistit patřičnou léčbu, dané nemoci. Takže nejde ani tak o to, jak žádost napsat, ale jde spíše o to, který lékař ti napíše pro soud lékařský elaborát tak, aby ze zákona nevyzrazoval zdravotní stav nemocného a při tom to bylo všem jasné.

Převoz

Eliška6. 3. 2016 12:01

Dobrý den chci se zeptat jak dlouho trvá než někoho převezou z vazební věznice do věznice.

Re: Převoz

Klára - autorka webu6. 3. 2016 12:51

Odhaduju, že by to mohlo trvat maximálně pár dní. Záleží na okolnostech.

Re: Re: Převoz

Eliška6. 3. 2016 13:17

A můžu za ním do Vazební věznice kdykoliv bez ohlášení v době návštěv?

Re: Re: Re: Převoz

TomášFuk22. 4. 2016 19:54

Veškeré přesuny vězňů k soudům či jiným věznicím, bývali vždy ve čtvrtky. Na návštěvu můžeš tehdy, až ti dojde navštívenka. Musí být samozřejmě vystavena na tvé jméno. A je jedno, jestli je už ve výkonu trestu, nebo jen na vazbě.

Žádost o přesun do jiného nápr.zařízení

Iwona22. 3. 2016 21:44

Dobrý den,chtěla bych informaci o podání žádosti o přesunu do jiného nápr, zařízení.Dozvěděla jsem se že prý když bude v jinem vězení si muže požádat o snížení trestu na jednu třetinu.
Syn je Kznšperku nad Ohří a potřeboval by přesun do Ostrova nad Ohří. Poraďte mě jak mám tu žádost formulovat a nebo kde ji na internetu najdu.Předem děkuji.
S pozdravem Iwona

Re: Žádost o přesun do jiného nápr.zařízení

TomášFuk22. 4. 2016 19:48

Koukni se o řádek výš, než jsi tady a je tam nadpis - VZORY ŽÁDOSTÍ KE STAŽENÍ. Tam si najdi žádost o přeřazení a stáhni si ho. Pouze doplníš správným jménem, věznicí a hurá a poštu.

Rada co mě čeká

Dacie17. 2. 2016 18:34

Dobrý den.Chtěla jsem se zeptat.Přítel byl odsouzen na 4měsíce za porušení podmínky.1)Kolik bude platit za 4měsíce ve vazbě? 2)Po propuštění,už nemusí dále dělat veřejn.prospěšné prace když si to odseděl?3)Když jsem přítelkyně mužu za ním na návštěvu kdykoliv? 4)Co mu mužu přivézt,kupovat a předat

Re: Rada co mě čeká

TomášFuk17. 2. 2016 20:15

První dotaz je trošku divný. Pokud je odsouzený, nebude na vazbě ale ve výkonu trestu. Za ten se platilo do roku 2009, dobrých 2.,040 Kč za měsíc. Po propuštění si může dělat téměř co bude chtít, ale veřejno pospěšné práce to být nemusí. Na návštěvy se dostanou pouze rodinní příslušníci. Jestli tě označí za svoji přítelkyni, nude to i tak těžké. Jedině, že by jsi prokazatelným způsobem doložila, že jste bydleli spolu ve společné domácnosti. Sebou nemůžeš vozit nic pro něho. Koupit mu ale můžeš to, co nabízí místní kantýna. Jedině, že by si s něco domluvil s vychovatelem, ale to by ti musel napsat, co mu můžeš přivést. Bohužel. Využívej spíše kilové balíky.

nedorucili mu dopis

jitka4. 2. 2016 19:31

Dobrý den chci se zeptat můj přítel je ve výkony už jen na 30 dni mel porušení propuštění na půlku a šel si dosedet jen 42dni já mu poslala druhy dopis a nebyl příjemný zmínila jsem se tam o výherních automatech a probrání peněz mých před nástupem atd... Mel tam i dopis od mami ale pěkný a jemu ten dopis nepřišel je možné aby mu ho bachari z malého důvodu nedali ale ani od mami byl ve stejný obálce je to možné a nebo je to chyba pošty PAC další dopis o deme dostal můžou si to bwchari z jakého důvodu vůbec dovolit. Jo je v A takže sedí za blbost skoro není to žádný zločinec ani vrah děkuji za odvoved snad pisnete brzo děkuji moc

Re: nedorucili mu dopis

TomášFuk4. 2. 2016 22:03

Přiznám se Jitko, že se v tvém psaní moc neorientuji. Vězeňská správa má ze zákona povinnost, zadržet dopisy. Pokud korespondence navádí k trestnému činu, nebo má určitý vztah k nekalé činnosti, či může vězně psychicky deptat a uvádět ho do stresových situací. Ty by mohly vést např. k nekázni. Je logické, když je jeden dopis milý a druhý řekněme vyčítavý, že mu nemohou dát žádný. Přiznali by, že dopis byl zadržen.. Takhle mohou říct, že žádný dopis nedošel. Samozřejmě to nemají zapotřebí a navíc, je každé psaní evidováno. Dostat se k těmto dokumentům by se dalo, ovšem jen na příkaz soudu a ten ho nikdy nedá. Příště do dopisů piš jen normální věci.. I on potřebuje určitou pohodu, aby vše přečkal s nadějí, že je doma vše v pořádku.

žádost o přemístění

Roman3. 1. 2016 16:42

Dobrý den, vím, že nastaly změny ohledně žádostí o přemisťování odsouzených do jiných věznic. Mám na mysli ,,přemístění, ne přeřazení,,.
Jak často může odsouzený tuto svou žádost opakovat a může ji opakovat do stejné věznice, popř. může žádostí podat více najednou?
Děkuji za odpověď.

Re: žádost o přemístění

Klára - autorka webu3. 1. 2016 19:29

Zato já o žádných změnách nic nevím. Zkusím něco zjistit.

Osobní věci

Richard11. 9. 2015 10:31

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat co si lze vzít do věznice za osobní věci, může se vzít i notebook?
Děkuji za informacu

Re: Osobní věci

TomášFuk30. 9. 2015 20:38

Člověče Richarde, ty si pleteš vězení s pionýrským táborem. Aby ti dali na celu pitomou MP3, budeš škemrat jak želva. A ty hned noťas. Pobavils mě :-) Co sebou? Knihy, časáky, hyg. potřeby, psací potřeby, korespondenční potřeby. Samozřejmě káva, čaje ap. To si vzít můžeš, ale stejně tě o to oberou. Cigára, ale víc jak karton ti nepustí. Tabák a papírky jsou dobrý artikl k získání určité výhody. Pravděpodobnější však bude, že tě o vše oberou. S tím nic nenaděláš. Ale ptáš se, co si můžeš sebou vzít.