Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Rada co mě čeká

Dacie17. 2. 2016 18:34

Dobrý den.Chtěla jsem se zeptat.Přítel byl odsouzen na 4měsíce za porušení podmínky.1)Kolik bude platit za 4měsíce ve vazbě? 2)Po propuštění,už nemusí dále dělat veřejn.prospěšné prace když si to odseděl?3)Když jsem přítelkyně mužu za ním na návštěvu kdykoliv? 4)Co mu mužu přivézt,kupovat a předat

Re: Rada co mě čeká

TomášFuk17. 2. 2016 20:15

První dotaz je trošku divný. Pokud je odsouzený, nebude na vazbě ale ve výkonu trestu. Za ten se platilo do roku 2009, dobrých 2.,040 Kč za měsíc. Po propuštění si může dělat téměř co bude chtít, ale veřejno pospěšné práce to být nemusí. Na návštěvy se dostanou pouze rodinní příslušníci. Jestli tě označí za svoji přítelkyni, nude to i tak těžké. Jedině, že by jsi prokazatelným způsobem doložila, že jste bydleli spolu ve společné domácnosti. Sebou nemůžeš vozit nic pro něho. Koupit mu ale můžeš to, co nabízí místní kantýna. Jedině, že by si s něco domluvil s vychovatelem, ale to by ti musel napsat, co mu můžeš přivést. Bohužel. Využívej spíše kilové balíky.

nedorucili mu dopis

jitka4. 2. 2016 19:31

Dobrý den chci se zeptat můj přítel je ve výkony už jen na 30 dni mel porušení propuštění na půlku a šel si dosedet jen 42dni já mu poslala druhy dopis a nebyl příjemný zmínila jsem se tam o výherních automatech a probrání peněz mých před nástupem atd... Mel tam i dopis od mami ale pěkný a jemu ten dopis nepřišel je možné aby mu ho bachari z malého důvodu nedali ale ani od mami byl ve stejný obálce je to možné a nebo je to chyba pošty PAC další dopis o deme dostal můžou si to bwchari z jakého důvodu vůbec dovolit. Jo je v A takže sedí za blbost skoro není to žádný zločinec ani vrah děkuji za odvoved snad pisnete brzo děkuji moc

Re: nedorucili mu dopis

TomášFuk4. 2. 2016 22:03

Přiznám se Jitko, že se v tvém psaní moc neorientuji. Vězeňská správa má ze zákona povinnost, zadržet dopisy. Pokud korespondence navádí k trestnému činu, nebo má určitý vztah k nekalé činnosti, či může vězně psychicky deptat a uvádět ho do stresových situací. Ty by mohly vést např. k nekázni. Je logické, když je jeden dopis milý a druhý řekněme vyčítavý, že mu nemohou dát žádný. Přiznali by, že dopis byl zadržen.. Takhle mohou říct, že žádný dopis nedošel. Samozřejmě to nemají zapotřebí a navíc, je každé psaní evidováno. Dostat se k těmto dokumentům by se dalo, ovšem jen na příkaz soudu a ten ho nikdy nedá. Příště do dopisů piš jen normální věci.. I on potřebuje určitou pohodu, aby vše přečkal s nadějí, že je doma vše v pořádku.

žádost o přemístění

Roman3. 1. 2016 16:42

Dobrý den, vím, že nastaly změny ohledně žádostí o přemisťování odsouzených do jiných věznic. Mám na mysli ,,přemístění, ne přeřazení,,.
Jak často může odsouzený tuto svou žádost opakovat a může ji opakovat do stejné věznice, popř. může žádostí podat více najednou?
Děkuji za odpověď.

Re: žádost o přemístění

Klára - autorka webu3. 1. 2016 19:29

Zato já o žádných změnách nic nevím. Zkusím něco zjistit.

Osobní věci

Richard11. 9. 2015 10:31

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat co si lze vzít do věznice za osobní věci, může se vzít i notebook?
Děkuji za informacu

Re: Osobní věci

TomášFuk30. 9. 2015 20:38

Člověče Richarde, ty si pleteš vězení s pionýrským táborem. Aby ti dali na celu pitomou MP3, budeš škemrat jak želva. A ty hned noťas. Pobavils mě :-) Co sebou? Knihy, časáky, hyg. potřeby, psací potřeby, korespondenční potřeby. Samozřejmě káva, čaje ap. To si vzít můžeš, ale stejně tě o to oberou. Cigára, ale víc jak karton ti nepustí. Tabák a papírky jsou dobrý artikl k získání určité výhody. Pravděpodobnější však bude, že tě o vše oberou. S tím nic nenaděláš. Ale ptáš se, co si můžeš sebou vzít.

Re: Re: Osobní věci

viki1. 12. 2015 10:10

dobrý den mám syny ve vazební věznici v Hradci porušil podmínku a dostal 4 měsíce nevim jak to všechno chodí jak dlouho bude ve vazební věznici ...jak je to s penězma kolik mu strhnou a kolik mu nechají jak často mužeme posilat dopisy jestli do obalky mužem dat třeba časopis kdy se muže poslat např holení mydlo .... vim že je to otazek moc ale nejhorší je že vlastně nic nevime díky

Re: Re: Re: Osobní věci

TomášFuk9. 12. 2015 21:38

Milá Viki, koukám, že to nebudete mít lehlé. Nicméně k Vaším dotazům. Mluvíte o synech a vazební věznici. Vazba má trošku jiné podmínky, jak vězení. Ale postupně. Pokud mu či snad jim chcete posílat peníze, strhne se jim částka na měsíční náklady vazby, popřípadě výkonu. Spíše bych volil nákup či balík při návštěvě. Vazba je balík, výkon je nákup. Jestli už dostal 4 měsíce k podmínce, tak je nerozmazlujte. Musí se trošku zocelit pro výkon. Dopisy nejsou omezovány ven i dovnitř. Časopisy, knihy, či jiné tiskoviny, lze posílat také neomezeně. Jediná podmínka je, že musí být do jednoho kila. Bude-li mít o půl gramu víc, bude kiláč zaslán zpět, na náklady vězně. Hygienu nelze normálně poslat. Vyjma dvou balíků za rok. Většinou vězeňská správa toleruje v kilovém balíku drobnou hygienu. To by Vám však měli kluci potvrdit, že jim to vychovatel pustí. Takže radím po písemné dohodě. Snad vše a srozumitelně.

Re: Re: Osobní věci

viki1. 12. 2015 10:16

dobrý den mám syny ve vazební věznici v Hradci porušil podmínku a dostal 4 měsíce nevim jak to všechno chodí jak dlouho bude ve vazební věznici ...jak je to s penězma kolik mu strhnou a kolik mu nechají jak často mužeme posilat dopisy jestli do obalky mužem dat třeba časopis kdy se muže poslat např holení mydlo .... vim že je to otazek moc ale nejhorší je že vlastně nic nevime díky

prozba

kačka17. 11. 2015 22:52

dobrý večer chtěla jsem se zeptat Tomáše zda zná věznici ve Vinařicích a jak je to tam s půlkama když měl přítel porušení podmínky a je tam teda zařazen s ostrahou a ráda bych si popovídala přes email děkuji sarkanyova.23@seznam.cz

Pomoc při odvolání

Andy7. 11. 2015 13:58

Dobrý den,můj přítel byl propuštěný na podmínku kterou má na 6 let.V té podmínce bylo,že se nesmí napít,on to nedodržela jednou jedinkrát nadýchal PČR.Ted měl soud a je odsouzen si odsedět 3 roky.Prosím jak máme sepsat odvolání,protože jsem na něm s 2 dětmi závislá,chtěla bych aby šel do Kosmonos na léčení plus aby dostal i prospěšné práce,ale nevím jak to zformulovat.Můžete mi nějak pomoci.Předem děkuji

Re: Pomoc při odvolání

TomášFuk7. 11. 2015 21:16

Pokud byl znovu odsouzen, má vždy 15 dnů na odvolání. Pokud to ještě stíháte, i tak to je složité. Pokud měl zákaz pití a navíc jste na něm závislé s dětmi, tak je s prominutím vůl. Pokud porušil podmínku, nenajdete důvod pro zmírnění trestu či proměnění podmínky. Porušil něco, co porušit neměl. k čemuž ho navíc nikdo nenutil. Něco jiného by bylo, kdyby ho někdo nutil pod pohrůžkou násilí. Pak by ovšem byli odsouzeni oni a jemu dána možná i další podmínka. Hloupost, já vím. Samozřejmě do odvolání můžete napsat jako důvod, že je živitel rodiny a že slavil něčí narozeniny. Z toho plyne finanční závislost. U dětí pak např. citová závislost jako na otci. Těžko se radí, když jení šance, kam odvolání nasměrovat.

JAK ZJISTIT DUVOD VAZBY

irena27. 10. 2015 8:44

Dobrý den chtěla bych se zeptat otel byl vzat do vazby je tomu měsíc a do dnešního dne neví duvod vazby,ani jeho ex offo,prosim vás kam mám zajít abych duvod vazby zjistila děkuji za odpověd.

Re: JAK ZJISTIT DUVOD VAZBY

TomášFuk27. 10. 2015 19:26

To snad ani nejde říct, že je to nemožné. Je to prostě nesmysl nejnesmyslovatější. Opravdu. Pokud je někdo vzat do vazby, MUSÍ mu být sdělen důvod, respektive sděleno obvinění. Navíc soudce, který podepsal zadržení, musel uznat jako odůvodněné, vazební zbavení svobody. To zaprvé. Pokud mu byl přidělen advokát ex-offo, tak ten má ze zákona právo k nahlédnutí do spisů a to i tehdy, nejsou-li uzavřené. Pokud skutečně advokát ex-offo není schopen toto zjistit a nahlédnout do spisů, oslovte jakoukoli jinou advokátní kancelář s tím, aby vám zjistili proč byl zadržen. Vezmou si za to určitě nějakou tisícovku, ale budete alespoň vědět, odkud fouká vítr.

Prosím o radu

Žaneta15. 10. 2015 15:30

Dobrý den,
velmi ráda bych se s Vámi poradila, jak se má v dané situaci dále pokračovat. Jde o to, že můj bratr (25let) žil řádný život, ale potkal se špatnou partou a provedli drobné krádeže. Měl podmínku, která ho opravňovala vykonávat prospěšné práce obci (jenže se zamiloval a občas odešel z práce dříve než měl), byl v té době slepý a dělal vše pro lásku. Jenže se soudkyně rozzlobila, že neposlouchá a v podmínce porušil pravidla, tzn. nedocházel do práce pro obci. Neodkladně následoval vstup do vězení dne 10.06.2015 na dobu 4měsíců (doba, kterou měl bratr u veřejně prospěšných prací dokončit) - toto řešil soud v Náchodě. Vše by bylo tak nějak v pořádku, jenže si do toho nějak vzpomněli, že podmínka byla porušena a ozval se soud v Trutnově. Bratra měli z věznice odvézt do Trutnova na soud, ale najednou se líčení nekonalo. Nakonec soudkyně dojela za bratrem do věznice a dala mu výkon trestu odnětí svobody 19 měsíců. Bratr je hodný a slušný člověk, je tam opravdu neprávem. Myslím, že ty 4 měsíce byly dostatečným ponaučením. Velmi ve věznici trpí, trápí ho psychika a nedokáže to tam vydržet. Pocházíme z chudé rodiny, tudíž na právníka jsme neměli ani pomyšlení, i když teď zpětně toho lituji. Moc ráda bych mu pomohla.

Nejhorší na tom je, že ona láska, díky ke které chodil místo práce nyní porodila jejich společného potomka, holčičku.

Prosím, poraďte, zda je nějaká možnost, aby bratra pustili do Vánoc (tj. na třetinu) domů. Paní soudkyně tvrdí, že za dobré chování by mohl být 1.4.2016 doma, jenže on tam silně trpí a bojím se, že to nevydrží.

Zkoušela jsem se spojit s paní soudkyní a sjednat si s ní osobní schůzku,ale odmítla mě. Nevím, na koho se ještě obrátit a jak mu pomoci. Je možná ještě i nějaká finanční částka v jeho prospěch?

Děkuji velmi za radu.

S přáním krásného dne

Žaneta

Re: Prosím o radu

TomášFuk24. 10. 2015 23:01

Není pro tvého bratra žádná možnost. Opomenu-li tedy amnestii. Na tvého bratra se vztahuje podmínka po odsezení poloviny trestu, nikoli tedy 1/3, jak říkáš. Tomu také odpovídá termín 1.4.2016. Jedině pravidelné návštěvy a častá korespondence ho udrží nad vodou. Častou korespondencí myslím určitě jednou týdně. Piš o čemkoli, hlavně ne o problémech svých či jeho lásky a dítěti. Mrzelo by ho potom ještě víc, že nemůže pomoci.

pro

Lenka23. 10. 2015 10:25

touto cestou bych chtěla požádat o pomoc a to jak se prosím vás píše návrch na podmínečné propuštění odsouzeného já to na netu nikde nenašla moc děkuji

Re: pro

TomášFuk24. 10. 2015 22:46

Ahoj Leni, koukni se na tyto stránky, jen někam jinam. Nicméně, by ti to mohlo jako vodítko stačit - http://www.odsouzeni.estranky.cz/clanky/rodinam-a-pratelum-odsouzenych/manzelky-a-pritelkyne-odsouzenych-se-mohou-pripojit-k-zadosti-o-podminene-propusteni.html